banner
Güncel

Özel bir anne Hüveyda Uğurluoğlu

Bazı kadınlar vardır güçlü dik duran asla eğilmeyen kendi işini kendi yapan kolay kolay yardım kabul etmeyen. Tanıtayım size Hüveyda Uğurluoğlu.. özel Anne Güçlü olmak zorunda.. Böyle kadınların kalbini yakından..

Özel bir anne  Hüveyda Uğurluoğlu

Bazı kadınlar vardır güçlü dik duran asla eğilmeyen kendi işini kendi yapan kolay kolay yardım kabul etmeyen. Tanıtayım size Hüveyda Uğurluoğlu.. özel Anne
Güçlü olmak zorunda.. Böyle kadınların kalbini yakından görmek gerek.. İncitmeden ısrarla çok çok severek. Zordur güçlü kadınlar zor. Hayatımızdaki ağır yükün içinde “pes etmek nedir ya” deriz, bize yakışmaz..
Hüveyda Uğurluoğlu ve yakışıklı Ömerimiz çok şanslılar. Neden mi? onları önemseyen seven, akşam eve geldiğinde yorgun eşinin sırtını sıvazlayan bir eş ve baba var yanlarında. Eşini kutluyorum çünkü biz kadınların %80’i özel çocuğuyla tek başına bırakılan anneleriz. Örnek ben.. “Sen yürüyorsun doğurduğun çocuğa bak” diyerek suçlandım ve terk edildim..
Allahım mutluluğunuz bir ömür boyu olsun güzel anne Hüveyda Uğurluoğlu..
Ömerimizin nazar boncuğu gibi hiç yanından ayrılmayan bir rahatsızlığı var Sipina bifida. Fetal omurilik kanalının tamamen kazanmadığı doğumsal bir anomalidir. Nörol tüp değerli olarak bilinen ve gebelik sırasında ortaya çıkan bir gurup hastalıktan birisidir. Hafif kusurlar çok az veya hiç sorun çıkarmazken, daha ciddi kusurlar kaslarda zayıflık, mesane kontrolü kaybı veya felç dahil ciddi problemlere yol açabilir.
Hüveyda Uğurluoğlu diyor ki..
Çantasında makyaj malzemesi yerine mama, ilaç, bez gezdiren, okul yerine rehabilitasyon merkezi araştıran, karne yerine reçete alan, parktan çok hastanelere giden, kimi zaman ayakkabılara pantolonlara uzaktan bakan, bir yani doktor olup çözüm arayan, bir yani hemşire olup tüm bakımını yapan, bir yani eğitimci olup bir kelime bir adım için yıllar harcayan, sabır taşı olupta bir gülüşüyle yetinen, bin kadın gücünde olması gereken anneleriz babalarız ve hiç şikayetçi değiliz. Tek derdimiz cennete layık olmak. İyiki varsınız. Rabbimin en güzel hediyesi yeşil gözlüm yakışıklı oğlum ÖMERİM..
Hüveyda Uğurluoğlu ve özel annelerimiz diyoruz ki..Allahım ne zamanki evlatlarımızın elinden tutamayacak kadar uzaklarında kalırsak sen tut onların elinden..
Bizim gibi anneler beynimizdeki olumsuz düşünceleri, engelleri kaldıralım. Bizler yorgun anneleriz çünkü biraz olsun hafifletelim yükümüzü. Bizler ne hesap veririz, nede hesap sorarız. Basit şeyleri kafaya takmayıp değer veren bizleri terk etmeyen eşlerimizi ve özel çocuklarımızı mutlu etmekle uğraşalım. Cesuruz biz, kaybetmeyi sevmeyiz, aklımıza geleni hemen yapmaya çalışırız.
Hüveyda Uğurluoğlu diyor ki, “iki kalbinde aynı kalp için atması bizimkisi. Aşkımızın meyvesi Ömerimiz. Her zaman birlikte kahkahalar atıp dualar edelim”. El ele geçsin bu ömrünüz güzel anne. Sizin sevgiliniz Ömeriniz, sevgi huzur hepsi onun gülüşünde.
Şükür etmeyi öğreten Ömerimiz, en çok seni hak eden annen ve baban. Çünkü seni her zaman kucağında taşıyan, her daim seni düşünen, sana hep güvenen, bu uzun yolda güçlü dirençli olup mucizelerinle onların yanında olacağına inanan ailen var. İyiki Allahım sizleri birbirinize bağışladı. Sende diyorsun ki içinden, “Benim kalbinde öyle güzel yerdesiniz ki bu dünyada bana cenneti yaşattırıyorsunuz güzel annem, güçlü babam. Sizlere her zaman dua ediyorum”.
Zorluklara inat her daim güçlü bir anne baba oldunuz. Kendinizi çok şanslı gördünüz, Ömerimiz sizin olduğu için. Sizin yol arkadaşınız, mucizeniz oldu ve en önemlisi de bu hayatta var olup anne baba olmanın ne kadar özel bir duygu olduğunu sizlere tattırıyor. Sizin gibi sevgi aşkla dolu yuvanızda güçlü olabilmenin kabullenebilmenin ne kadar önemli olduğunu bizlere gösterdiniz.
Bende oğlumuz Ömerimizi, sizlere bu denli yardımcı olduğu için, sizleri dualarına aldığı için, sizleri özel yaptığı için onu yürekten kutluyorum
DOĞUŞ REHABİLİTASYON merkezine EMİNE SERTE teşekkürlerimi yazmak gururlandırır. Çünkü ailemizin ve bütün özel ailelerin ve çocuklarımızın her daim yanında olduğunuz için minnettarım.
Özel anneler hep gülümser, gelirsin gidersin, terk edilirsin, seversin, öpersin, acı çekersin yinede gülümser.. Gözlerinden yaş gelir gülümser ve yine de derki ağladığıma bakmayın içimdeki zehri atıyorum. ÖZEL ANNELER EĞME BAŞINI, YAPMAK İSTEDİKLERİNİ DÜŞÜNÜRKEN..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL