banner
Düzce Yerel

ÖZLÜ’DEN GREVDEKİ İŞÇİLERE; BU EYLEM O KADAR KÖTÜ Kİ!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, otomotiv yan sanayide üretim yapan ve grev kararı alınan Standart Profil fabrikasındaki işçilere seslenerek, ‘grevin yasa dışı’ olduğunu savundu. İşçilerin iş bırakma eylemine son vermelerini..

ÖZLÜ’DEN GREVDEKİ İŞÇİLERE; BU EYLEM O KADAR KÖTÜ Kİ!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, otomotiv yan sanayide üretim yapan ve grev kararı alınan Standart Profil fabrikasındaki işçilere seslenerek, ‘grevin yasa dışı’ olduğunu savundu. İşçilerin iş bırakma eylemine son vermelerini isteyen Başkan Özlü, “Şu anda yaptığınız işi bırakma eylemi kanun dışıdır. Yasal grev değildir. Yapılan bu kanun dışı eylem o kadar kötü ki, hukuk karşısında tüm yasal haklarınızı kaybetme gibi bir durumla karşı karşıyasınız” dedi.

Düzce’de bulunan ve yaklaşık bin 200 kişinin çalıştığı Standard Profil fabrikasındaki işçiler ücret ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle iş bırakarak fabrikaya kapandı. Petrol-İş’in örgütlü olduğu Standart Profil’de işçiler ara zam talebinde bulunurken, şirket yönetimi mevcut sözleşmenin yürürlükte olduğunu ileri sürerek talepleri kabul etmedi.
Sendika ve işveren temsilcileri ile görüşmeler sürerken, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından basın bildirisi yayınlanarak, eylemin kanun dışı olduğu savunuldu. Söz konusu grevin yasal olmadığının vurgulandığı bildiride şu görüşlere yer verildi: “Sevgili İşçi Kardeşlerim; sizden çok rica ediyorum, yarın sabah gidin işbaşı yapın ve yüzde 40 zamlı maaşınızı alın. Çünkü, sizin menfaatleriniz sizleri yönlendirenlerin menfaatlerinden daha önemli. Şu anda yaptığınız işi bırakma eylemi kanun dışıdır. Yasal grev değildir. Yapılan bu kanun dışı eylem o kadar kötü ki, hukuk karşısında tüm yasal haklarınızı kaybetme gibi bir durumla karşı karşıyasınız. Sizlerden çok rica ediyorum, kanun dışı işlerden uzak durun.”

CHP VE İYİ PARTİDEN DESTEK
CHP ve İYİ Parti Düzce il başkanlıkları tarafından yayınlanan basın bildirilerinde ise grevdeki işçilere destek verildi. CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit ile İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er işçileri ziyaret etti.

 

HABER: ATİLLA GÖSTERİŞLİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL