Kapalı

SARIGÜL DÜZCEDE İL TEŞKİLATININ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ!

Düzce Yerel - 28 Ekim 2022 22:27 A A

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin il binasını açmak için Düzce’ye geldi. Sarıgül, ittifak konusunda yaptığı açıklamada, ittifakların kurulmasının iyi olacağını, partilerin iş birliği içinde güzel işler yapacağını söyleyerek, Yeniden Refah Partisiyle ittifak sinyali verdi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin il binası açılışı için geldiği Düzce’de gündeme dair açıklamalar yaptı.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK ÇALIŞAN İKİ PARTİ VAR

İttifak konusunda, partiler arası iş birliğinin olabileceğini savunan Sarıgül, Yeniden Refah Partisi’nden övgüyle bahsederek “Türkiye Değişim partisi olarak kuryelerle, garsonlarla, özellikle yerel medya ile emeklilerle, engellilerle, EYT’lilere, görev verilmeyen öğretmenlerle ittifak yapıyoruz. İttifak görüşmelerini de son derece doğru buluyoruz. Bu sistemde mutlaka ittifak görüşmeleri olmalıdır. Ama unutmayın Türkiye iki ittifaka mahkum olmayacak kadar demokrasi deneyimi büyük bir ülkedir. İttifaklara bakın, konuşulanlara bakın ama hiçbirine inanmayın. Köprünün altından daha çok sular geçer. Yarın bir ittifak kurulacaksa o çalışmalarda TDP mutlaka olacaktır. Çünkü yeni kurulan partiler içinde en fazla çalışan ve bilinen parti Türkiye Değişim Partisi ve Yeniden Refah Partisidir. O nedenle siyasi parti iş birliği ve güç birliği her zaman olur. Siyasette her zaman 2+2 = 4 yapmaz. Bazen  bu beş olur. Bunu 5 yapan parti Türkiye Değişim Partisi olacaktır” dedi.

DÜZCE’NİN İLERLEMEMESİNİN SEBEBİ AK PARTİ’DİR

Düzce’nin ilerlemediği ve sorunlarla boğuştuğunu söyleyen Sarıgül “Düzce il olalı 23 yıl oldu. bu 23 yılın 20 yılında, ülkeyi tek başına AK Parti yönetti. Düzceli kardeşlerim de AK Parti’ye hep destek verdi. Bugün Düzce’deki manzaranın, sorumlusu AK Parti’dir.  Düzce iyi bir planlamayla zengin bir il olabilirdi. Tarıma dayalı sanayi, turizm ve  ticaretle çok gelişebilirdi. Ama olmadı. Düzce’de bugün işsizlik var. Yoksulluk var. Çiftçi para kazanamıyor. Esnaf siftah yapamıyor. Düzce’de bu genel sorunlara ilave olarak hava kirliliği şikayeti var. Sağlık hizmetleri yeterli değil. Şehir içindeki yollar araç trafiğini kaldırmıyor. Otopark sorunu var. Fındığı Düzce üretiyor. Ama piyasayı İtalyan şirket belirliyor. Parayı İtalyan şirket kazanıyor. Ferrero vurgun yapıyor. Ferrero çiftçinin alın terini sömürüyor. TDP, buna razı olmayanların partisidir. TDP, bu nedenle ekonomik milliyetçilik yapmaktadır. Ekonomik milliyetçilik, önce bizim çiftçi kazanacak, önce Türkiye kazanacak anlayışıdır. Türkiye fındık üretiminde birinci ama fındığın borsası Almanya’da. Fındık sanayinin dünya genelinde toplam cirosu 120 milyar dolar. Bizim buradan aldığımız para 2 – 2,5 milyar dolar. Türkiye’nin petrolü de var, doğalgazı da var. Türkiye’nin petrolü, fındıktır, çaydır, pamuktur, tütündür. Değerini bilene, bunlar petrolden kıymetlidir. Biz bu ürünlerimizin değerini bileceğiz. Türk çayına, Türk fındığına sahip çıkmak, sınırlarımızı korumak kadar, milli bir görevdir. Düzce’nin sorunlarını da ülkenin sorunlarını da çözecek olan siyasetçilerdir. Düzce milletvekillerini, genel başkanlar belirlemeye devam ettikçe Düzce’nin sorunları çözülmez. Bu siyasi düzeni, değiştirecek olan parti TDP’dir. Düzce’yi örnek bir şehir haline getirecek olan kadrolar, TDP kadrolarıdır. Bu kadrolar Düzce’den çıkacak, Düzce’yi hak ettiği yere getirecektir” ifadelerini kullandı.

BAŞÖRTÜSÜNÜ ERKEKLER Mİ TAKACAK?

Başörtüsü konusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan tartışmayı değerlendiren Sarıgül “Sayın Kılıçdaroğlu, baş örtüsü yasası çıkaralım dedi. Sayın Erdoğan, referandum teklif etti. Seçimlerde yaklaşıyor ve başörtüsü bir kez daha siyasi mücadele alanı haline getiriliyor. Bizde diyoruz ki, erkekler başörtüsünden elini çeksin. Başörtüsünü erkekler takacak değil. Bunun kararını kadınlara bırakalım. referandum yapılacaksa, sadece kadınlar oy versin. kadınları geri plana ittiğimiz için yıllardır bu sorunu çözemedik” dedi.

TDP EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK YAPACAK

Türkiye Değişim Partisi’nin ekonomik milliyetçilikten yana olduğunu söyleyen Sarıgül, “Kazandığımız döviz ile ihtiyacımız olan döviz arasındaki açığı kapatamıyoruz. Borç alıyoruz. Borç arıyoruz. Artık öyle bir noktaya geldik ki aldığımız borçlar siyasi borca dönüştü. TDP, ekonomik milliyetçi bir partidir. Ekonomik milliyetçilik, yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı anlayışıdır. Onun için yerli otomobilimizi destekliyoruz. Biz istiyoruz ki yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz, bindiğimiz her şey yerli malı olsun. Ekonomik milliyetçiliği her alanda ve her sektörde uygulamamız lazım” şeklinde konuştu.

AK PARTİ’NİN TÜRKİYE’YE VEREBİLECEĞİ BİRŞEY KALMADI

AK Parti iktidarının Türkiye için batan güneş olduğunu iddia eden Sarıgül “AK Partinin artık ülkeye verebileceği de, ülkeden isteyebileceği de bir şey yoktur. Kalmamıştır. AK Parti gidici, TDP gelicidir. AK Parti batan güneş, TDP doğan güneştir. Türkiye, AK Parti’ye güle güle diyor. Türkiye bizi bekliyor. TDP, liyakatli, merhametli ve ehliyetli kadrolarıyla, iktidara hazır bir partidir. İş başına geleceğiz ve ülke sorunlarını biz çözeceğiz. Ülkemizi hukukun üstünlüğü ve demokrasi içinde yöneteceğiz. Bizim tercihimiz, zenginden yana değil, işsizden, emekliden, esnaftan, çiftçiden, memurdan ve engelliden yana olacak. Neye ihtiyacımız varsa hepsini ülkemizde üreteceğiz. Köylerimizi yeniden canlandıracağız. Tarımda aile işletmelerini teşvik edeceğiz. Kanada, Rusya, Amerika, Meksika çiftçisi yerine kendi çiftçimizi ihya edeceğiz. Yatırım ortamını canlandıracağız. Tarıma, turizme, teknolojiye, tekstil ve ticarete önem vereceğiz. Ekonomiyi ehil ellere teslim edeceğiz. 84 milyonun hakkını 84 kişiye yedirmeyeceğiz. TDP iktidarıyla ülkemize varlık, bolluk, bereket gelecek, Türkiye, geniş bir nefes alacak, rahata kavuşacak. TDP, tarlada, fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim demektir. TDP, Malazgirt’ten Kocatepe’ye tam bağımsız türkiye diyen partidir. TDP, ulusal birlik demektir. İnançlara saygı demektir. TDP, vicdandır, merhamettir, berekettir, adalettir. TDP’nin sevdası, Türkiye sevdasıdır. TDP’nin davası, Türkiye davasıdır. TDP, Türkiye için atan bir kalp, millet için çarpan bir yürektir. TDP, gökyüzünde parlayan yıldız, dipten gelen bir dalga, milletimizin ortak noktasıdır. Türkiye’yi varlığa, berekete, adalete ve huzura, kavuşturacak olan parti TDP’dir” ifadelerini kullandı.

Son olarak Türk Tabipler Birliği tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili yapılan açıklamayı değerlendiren Sarıgül, şunları söyledi; “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Dünya’da ki en saygın, en şefkatli, en merhametli ordudur. TDP olarak silahlı kuvvetlerimize dil uzatanın dilini keseriz. Bizim silahlı kuvvetlerimize bakacaklarına Hiroşima’da atım bombası atan Amerikan silahlı kuvvetlerine baksınlar. Bizim ordumuz savaştan yana değil barıştan yanadır. Cumhuriyetimizin kurucusu yıllar önce ordumuza görevini verdi. Dünya’da barış yurtta barış dedi. Ama bayrağımız, vatanımız tehlikeye düşerse gereği yapılır. Türk silahlı kuvvetlerimiz devletini ve bayrağını korumak için silah başındadır. Silah kullanmak istemezken başka bir maddeyi asla kullanmaz. Ama bayrak ve vatan tehlikeye düştüğünde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Dünya’nın en kudretli ordusu olur.”

Sarıgül’, konuşmasının ardından TDP İl Başkanı Sezgin Aktaş tarafından Düzcespor forması hediye edildi. Ardından Düzce’deki esnafları gezen Sarıgül, Düzce’den ayrılarak Bolu’ya hareket etti.

Bu haber 89 kez okundu.
Düzce Yerel - 22:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

REKLAM ALANI

29 Ocak 2023 PAZAR
 • PTS 4.7°
 • SAL 4.6°
 • ÇAR 3.8°

YAZARLARIMIZ

 • BAHANELER BİZİ ARTIK OYALAMIYOR

  AHALİ’nin geçtiğimiz sayısında gündeme getirdiği  ‘Konuralplilere ceza mı veriliyor? Yıkılıp yıkılıp yerine bir şey yapılmayan tek yer” başlıklı haberimize, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli sosyal medyasından cevap verdi. Gösterişli’nin verdiği cevap aslında yazdıklarımızla gündeme getirdiğimiz  Konuralp’in bu güne kadar nasıl unutulduğu ile ilgili haberimizi doğruluyor. Yıkıldı ve yapılmadı dediklerimizin aslında yapılmadığını zaten Başkan Yardımcısı […]
 • Keşke corona iyileştirse dünyayı

  Hayatımızda daha önce ancak hayal ürünü filmlerde gördüğümüz sahnelere rastlıyoruz  gündelik haber bültenlerinde artık. Ancak mikron ile ölçülebilen mikroskobik bir virüs dünyamızı altüst etmeye yetti. İnsanoğlunun ulaştığı teknoloji, ilim, bilim çaresiz ve herkes şaşkın. Sarsıntı geçiriyoruz, sarsılıyoruz. Sars virüsü bile böyle sarsamamıştı bizi. Nasıl normalleşeceğiz, nasıl devam edeceğiz, bilmiyoruz.   Dünyanın iyileşmeye ihtiyacı var acilen. […]
 • Hayatından seni üzerleri çıkart..

    Bütün problemlerime minnettarım. Her birinin üstesinden geldikçe güçlendim  veya öyle hissediyordum kendimi bir nevi ödüllendiriyordum belkide.ve şimdi olumsuzlukları yenmek  için daha da güçlüyüm söyleyip zorluklarla gelişmeye  böyle kararlıyım. Her zaman içinizden geçirin kendimi geçmiş için affediyorum ve kalbimi ileriki tüm güzel şeylere açıyorum. Hayatımdaki en güzel insanlar yenilgiyi acıyı yaşamış dipleri görüp te kendi […]
 • İSRAF EKONOMİSİNİN SONUÇLARI!

  Görevim nedeniyle bulunduğum bir kentte, eşyalarımı taşıyıncaya kadar kuruma ait misafirhanede kalıyordum. Ayrılırken indirimli tarifeye göre ücreti ödedim.  Misafirhanede devlet yöneticileri diye tanıttıkları insanlar geliyordu. Misafirhanenin 60 kişilik kapasitesi vardı. Akşamları 20 civarında insan yemek yiyordu.  Her gece ortalama 10 kişi konaklıyordu. Yetkililerle sohbet ederken burası kışın böyle, yazın ise tam doluyor dediler.  Ben muhasebeci […]
 • BU FUTBOLCULAR İSTERSE ŞAMPİYON OLURUZ

  Düzcespor deplasmanda Siirt İl Özel idaresi sporla karşı karşıya geldi ve 1-0’lık mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Düzcespor geçen hafta Silivri karşısında son 15 dakikalık oyunu ile 3-0 rakibini yenerek çıkış sağlamış. Bu hafta nasıl oluyor da 1-0 mağlup olabiliyor anlamıyorum!! Şampiyonluk isteyen bir il, şampiyonluk için transferlerin en iyisini yapmaya çalışan yönetim kadrosu varken futbolcuların   hiçbir […]
 • DÜZCE’DE KURUTULDU!

  Düzce’nin arboretum’u olarak kabul ediliyordu Arboretum ise “çok çeşitli ağaç ve ağaççıkların bulunduğu, bu amaçla özel olarak hazırlanmış botanik bahçesi.” anlamını taşıyor. Düzce merkezde Milli Eğitime bağışlanan İnönü parkı olarak yıllardır hizmet veren park son dönemde Düzce’de başka yer yokmuş gibi millet parkı aşkı ile adete katledildi.İ nönü partı olarak hizmet verirken Düzce’de ilk kurulan […]
 • Yeni Dönem Öcü Facebook

  Biliyorsunuz, özellikle internetin gelişmesi ile son dönemde sosyal medya platformları hayatımızda önemli bir yer tutmayaa başladı. Twitter özellikle yeni neslin aktif olarak kullandığı bir mecra oldu. Hoş son dönemde troller daha çok kullanarak halkı manipüle etmeye başlasalarda, neyse o da ayrı bir konu. Twitter içinde her şeyi ve her bilgiyi bulabilmeniz ise talebi de arttırıyor. […]
 • İZLER KARIŞTI…

  Bugün size yine ekonomi üzerine bir şeyler yazmak isterdim.   Unutkan bir Millet olduğumuzdan, 20 yıldır bizi yönetenlerin nasıl “U” dönüşü yaptığını hatırlatmak için bu makalemi yazdım. Biliyorum ki “Unutursak ve uyursak Millet olarak Ölürüz…”   Bir atasözü vardır herkes bilir.. “AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI..”   Son günlerde ülke gündeminde izler öyle karıştı ki, […]
 • Raif YILMAZ
  Emekli Kurmay Albay
  4 MAKALE YAZDI

  ALMANYA VE HİPERENFLASYON

  Hiperenflasyon, paranın değerinin yitirildiği en şiddetli enflasyon biçimidir. Hiperenflasyon, enflasyonun yılda yüzde 200 sınırını aştığı anlardaki halidir. Dörtnala Enflasyon olarak da adlandırılır. Paranın değerinin yitirdiği en şiddetli enflasyon biçimidir.Devletlerin bütçe açığını kapatmak amacı ile gereğinden fazla , kontrolsüzce para arzında bulunmaları ana nedendir. Hiperenflasyon döneminde kişiler kendilerini enflasyonun etkisinden korumak için yabancı para tutmaya başlarlar. […]
 • AKÇAKOCA’DA LENİN: ‘BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ’!

  17 Temmuz 1993 tarihinde Lenin’in ağaç büstünün Akçakoca sahillerine vurmasının üzerinden geçen 29 yılın sonunda belediyenin bodrumunda muhafaza altına alındığı ileri sürülen büstün aslında kaybolduğu ortaya çıktı. Böylelikle, büstün sahile vurduğu dönemde belediye başkanı olan Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP)’li baba Hüseyin Yanmaz’la başlayan ‘büst hikâyesi’, şimdiki Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’li belediye başkanı oğlu Okan Yanmaz’la […]
 • İÇİMDEN GELDİ

  Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki, yerelde ve ulusalda, hatta dünya genelinde yaşanan kavgalara, küslüklere, anlaşmazlıklara inat, sevginin samimiyetinden bahsetmek, sevgiyi konuşmak geldi içimden. Karşılık beklemeden, çıkar gözetmeden sevmek, hem de öyle sadece eşini, dostunu, yakınlarını değil, hayatına iyi ya da kötü bir şekilde girmiş bütün […]
 • Ahali’nin maarifi

  Kıymetli okurlar, Öncelikle yerel basınımızda önemli bir yer tutacağına inandığım Ahali Gazetesi’nin Düzce’mize hayırlı olmasını diliyorum. Basın elbette demokrasimizin, siyasi ve ictimai hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Bu bağlamda bizlerde Ülkemizin ve İlimizin eğitimdeki durumu, dünü, bugünü ve yarını ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi, siz kıymetli Ahali okurları ile bu köşede paylaşacağız. Daha ilk sayısında […]
 • FARUK & MEHMET

  Buluşmuşlar, Beraber yemek yemişler, Yedi buçukta başlayan görüşme onbir buçukta bitmiş. İnsan sormadan edemiyor, Ne konuştunuz dört saat boyunca acaba? Bunca olaylar yaşandı. Siyasi kavgalar oldu. Taraf tarafa maçlar, ankaraya şikayetler, adam indirmeler, adam bindirmeler, neler, neler. Demek ki, bütün olanlar yalandı, manasızdı. Öyle ya oturup hiçbir şey olmamış gibi yemek yeniliyorsa, yaşananların tümü yalan […]

HABER LİSTESİ

 • 01
  YUNUS ÖZAY ER TEK LİSTE İLE YENİDEN İL BAŞKANI SEÇİLDİ!
  İyi parti Düzce İl Başkanlığı 3. Olağan kongresi 18 Temmuz Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Göreve tekrar talip olduğunu söyleyen ve tek liste ile seçimlere giren mevcut İl Başkanı Yunus Özay Er, tekrar il başkanı seçildi.   İYİ Parti Düzce İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.18 Temmuz Spor Salonu’nda düzenlenen kongrede, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. İYİ […]
 • 02
  TDP ÜST KADROSU DÜZCE’DE SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!
  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Şaban Gürbüz, Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Abidin Aktay, Genel Başkan Yardımcısı Serkan Genç, Kadın kolları Genel Başkanı Kader Yiğit Düzce’ye gelerek partilerinin seçim çalışmalarına katıldılar. İl Başkanı Sezgin Aktaş’ın davetlisi olarak önce basın mensupları ve STK temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelen TDP […]
 • 03
  DÜZCE KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİNE KAVUŞACAK!
  Düzce’de kadın doğum, çocuk hastalıkları ve fizik tedavi bölümlerinin yer aldığı yeni servis açılacak. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu ek binasında hizmete girecek serviste 150 hasta yatağı, 15 yataklı yoğun bakım, 1 acil servis, 3 ameliyathane, 1 doğumhane ve doğum üniteleri bulunacak. İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, gazetecilere, çalışmalar tamamlandığında çok güzel bir binaya kavuşacaklarını […]
 • 04
  MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK İÇİN İSTİFA ETTİ !
  Ak parti Antalya il yönetim kurulu üyesi Akcakocali iş adamı Ali Uzun Ak parti Düzce milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiğini duyurdu. İstifasına ilişkin açıklamalarda bulunan Uzun şunları söyledi. “Değerli arkadaşlarım, Bir süredir yapmakta olduğum ziyaretler ve saha çalışmaları neticesinde önümüzdeki genel seçimler için doğup büyüdüğüm ve 40 yıl yaşadığım memleketim Düzce’den milletvekili adaylığı […]
 • 05
  ERTAN TAŞLI GÜVEN TAZELEDİ!
  Düzce Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, olağan genel kurulda delegelerin oy birliği ile yeniden başkanlığı seçildi. Gençlik ve Spor Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan genel kurulda bir konuşma yapan Taşlı, Kooperatifin bugüne kadar yaptığı hizmetleri anlattı. 16 yıl önce kredi veremeyen kooperatif devraldıklarını anlatan Taşlı, “Gerek pandemi döneminde, gerekse son dönemde […]