Düzce Yerel

ŞEHRİN KALBİ İZMİRLİ’DE

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün kendi deyimiyle İstanbul Caddesi şehrin kalbi. Ve biz şehrin kalbini İzmirli bir firmaya verdik.   Şehrin kalbinde büyük değişim sloganıyla başlayan İstanbul Caddesi Kent estetiği..

ŞEHRİN KALBİ İZMİRLİ’DE

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün kendi deyimiyle İstanbul Caddesi şehrin kalbi. Ve biz şehrin kalbini İzmirli bir firmaya verdik.

 

Şehrin kalbinde büyük değişim sloganıyla başlayan İstanbul Caddesi Kent estetiği projesi ve millet bahçesi projesi ile Düzce merkezde bir değişim yaşandı. Yıllardır caddeyi ve parkları kullanamayan Düzceliler, iki projenin de kısmen bitirilmesiyle birlikte rahat bir nefes alacak alan buldu. Havaların da güneşli gitmesiyle şehrin kalbinin tadını çıkartan Düzceliler, şehrin tam kalbinde İzmirli büfeyi görünce hüsrana uğradı.

Yaya güzergahı olması nedeniyle müşteri derdinin yaşanmayacağı İstanbul Caddesi üzerindeki tek kafeterya olma özelliğine sahip olan İzmirli Büfe Millet Bahçesinin girişine yerleşti.  Meydana masalarını da atan büfeyi neden BELTUR değil de İzmirli bir firma işletiyor sorusu ise cevapsız kaldı. Millet bahçesinin çeşitli noktalarına kurulan ve BELTUR’un işleteceği söylenen büfeler gibi tam kentin kalbinde ki bu büfeyi de BELTUr işletebilir ve Düzce Belediyesi’ne büyük bir gelir kapısı açılabilirdi. İzmirli büfeciye de başka bir alan gösterilir, o alanda faaliyetlerini sürdürmesi istenebilirdi.

Tabi eğer büfelerin konulacağı 7 nokta ihaleden önce belirlendiyse ve İstanbul Caddesi üzerinde bir iki nokta firma sahibine söz verildiyse bilemeyiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL