Düzce Yerel

SİNEKTEN YAĞ ÇIKARMA

Düzce Belediyesi tarafından atıklar ücret mukabilinde alınmaya başladı. Kış aylarına girdiğimiz  bu günlerde özellikle ağaçların budanma işlemleri başladı. Bahçenizdeki veya çevrenizdeki ağaçları budamaya başladığınızda çıkan ağaç parçaları dallar ve benzeri..

SİNEKTEN YAĞ ÇIKARMA

Düzce Belediyesi tarafından atıklar ücret mukabilinde alınmaya başladı. Kış aylarına girdiğimiz  bu günlerde özellikle ağaçların budanma işlemleri başladı. Bahçenizdeki veya çevrenizdeki ağaçları budamaya başladığınızda çıkan ağaç parçaları dallar ve benzeri şeyleri hatta binalarınızda yapacağınız tadilatları  bir şekilde bertaraf etmeniz gerekiyor.

Doğal olarak da Düzce Belediyesini aramanız gerekiyor. Bu durumda size verilen bilgi “belediyemiz veznesine belli bir para miktarını yatırmanız gerekiyor” deniliyor.

Söylenen rakam Ağaçları budayarak doğaya yaptığınız hizmetin rakamsal bedeli olarak karşınıza çıkıyor, buda doğaya yapmaya çalıştığınız destekten vaz geçmenize neden oluyor. Kalıcı konutlar bölgesinde belediyenin kurduğu şirkete bağlanmayan yerlerden bu şikayetler sık sık tekrarlanıyor. Bu da belediyenin asli görevi olması gereken atıkları toplama görevini yaparken sinekten yağ çıkarmaya çalışması olarak niteleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL