banner
Düzce Yerel

TEHLİKE BAŞUCUMUZDA!

Düzce merkezde depremden kalan binaların çoğunluğu yıkılarak tehlikenin önüne geçilmeye çalışılmıştı. Şehir merkezinde depremden sonra  tehlike yaratmasa , zaman içinde kullanılmamasından dolayı hasarlı hale gelen ve binanın dış cephesindeki  sıvaların   ..

TEHLİKE BAŞUCUMUZDA!

Düzce merkezde depremden kalan binaların çoğunluğu yıkılarak tehlikenin önüne geçilmeye çalışılmıştı.

Şehir merkezinde depremden sonra  tehlike yaratmasa , zaman içinde kullanılmamasından dolayı hasarlı hale gelen ve binanın dış cephesindeki  sıvaların    çatlaması ve zaman içinde kırılmasından dolayı cephede bulunan malzemeler dökülmeye başladı.

Cengiz Topel sokak da bulunan, eski deniz ekmek fabrikasının , binası olarak bilinen  bina tamamen tehlike arz ediyor.

Dış cephesindeki sıvaların veya bina çıkmalarının betonunun eskimesinden dolayı artık yola dökülmeye başladı..

Bu tür binalar için Düzce Şehircilik ve iklim değişikliği müdürlüğü tarafından binada inceleme yapılarak , binanın durumu hakkında karar veriliyor. Karar binanın tehlike arz ettiği şekilde çıkarsa bu kez Düzce belediyesine yazı yazılarak binanın yıkılması talep ediliyor. Bu bilgilerin belediyeye ulaşması sonrasında ise Belediye binanın yıkımını gerçekleştiriliyor.

Cengiz Topel sokak oldukça sık kullanılan bir sokak olarak biliniyor. Aynı zamanda  Turan Matbaasının karşısında yer bina hem yayalar, hem de araçlar için büyük tehlike arz ediyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL