banner
Düzce Yerel

ULAŞIMDA MASTER KEPAZELİK!

Kış aylarının gelmesi ,günlerin kısalması ile birlikte işlerinden çıkanlar Düzce belediyesinin mikrobüslerle vermeye çalıştığı ama başaramadığı , ulaşım ile evlerinin yolunu tutmaya çalıyor. Küçük mikrobüslere insanları sokan, Faruk Özlü başkanlığındaki..

ULAŞIMDA MASTER KEPAZELİK!

Kış aylarının gelmesi ,günlerin kısalması ile birlikte işlerinden çıkanlar Düzce belediyesinin mikrobüslerle vermeye çalıştığı ama başaramadığı , ulaşım ile evlerinin yolunu tutmaya çalıyor.
Küçük mikrobüslere insanları sokan, Faruk Özlü başkanlığındaki belediye yönetimi gelen şikayetleri sadece değerlendirmeye alındı, sorumlular uyarıldı gibi hiçbir ciddiyeti olmayan cevaplarla şikayetlerden kaçınmanın çabası içine giriyorlar.
Sosyal medya üzerinden Emre Bektaş tarafından paylaşılan Düzce’de ulaşımı minicik araçlara tıkıştıran belediye ile ilgili güzel bir yazıyı sayfalarımıza aldık.
“Yazıktır, günahtır beyler..

Bırakın sözde 2023, 2053, 2071 vizyonu masallarını. Gerçeklerle yüzleşin, sırça köşklerinizden, şatafatlı makamlarınızdan bir zahmet kalkın silkelenin, şişirilmiş egolarınızdan, kibirlerinizden sıyrılıp bir zahmet halkın içine karışın bu yaşanan kepazeliğe bir son verin.
21.Yüzyıl Türkiye’sinde, uzay çağında çağ atlamak varken çağ dışılığı yaşatmayın artık bu mazlum millete…. Aldığınız oyların hakkını verin….
Bedava değil parasıyla cüreti mukabilinde güzel hizmet sunamıyorsunuz beyler. …Şoförlerinin ayrı bir dert, kibrit kutusu ebatındaki minibüsleriniz ayrı bir dert. …Düzce halkı bunu haketmiyor beyler….
Gündüz ve mesai saati bitişleri olan resimlere dikkatlice bakın beyler.


Düzce halkı insanca yaşamak, insanca muamele görmek, insana yakışır hizmet satın almak istiyor beyler…..
Olmuyor, yapamıyorsunuz bu işi…. Vatandaş dertli, öfkeli, yorgun hayat şartları zor haberiniz var mı beyler…..
Düzce’de bu iş bu mibüslerle olmuyor beyler….. Dolu kapasite olmasına rağmen direksiyondaki Şoförler yolcu alıyor da alıyor…, alıyorda alıyor…..
Yolcular Şoförlere isyan ediyor ….minibüs ağzına kadar dolu hala durakta durup yolcu almaya çalışıyorsun diyor….. Şoförlerden vatandaşa verilen cevap ise “ bana verilen talimat bu” diyor…..
Vatandaş soruyor şoföre sana bu talimatı kim verdi? Şoförden cevap yok…. Vatandaş patlıyor açıyor ağzını, şoför dayanamıyor veriyor cevabı git beni belediyeye şikayet et…. Düzce Belediye Beyaz masaya şikayet dilekçesi yazılıyor…. Bir kaç gün sonra on gün gibi bir sürede dilekçe yazan vatandaşa Düzce Belediyesinden gelen cevapta;


Gerekli şikayet dilekçeniz kurumumuz tarafından incelenmiştir. Sorumlular hakkında gerekli uyarı ve ikazları yapılmış olup göstermiş olduğunuz hassasiyetiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz diyor. Peki ya sonuç balık istifi şehiriçi yolculuk etmeye devam. Doğup büyüdüğüm şehire bilimi esas alan, ufku geniş, liyakatli, vizyonu yüksek yöneticiler gerek….”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL