banner
Güncel

UNUTUYORUZ VE ALIŞIYORUZ..

İşim gereği devamlı müşteri ziyaretleri yapıyor ve gittiğim yerlerde hep farklı insanlarla konuşma imkanı buluyorum. Malum ülke gündemimiz her gün değişmekte olduğu gibi, özellikle son 10 yıllık süreçte ortalama 2..

UNUTUYORUZ VE ALIŞIYORUZ..

İşim gereği devamlı müşteri ziyaretleri yapıyor ve gittiğim yerlerde hep farklı insanlarla konuşma imkanı buluyorum. Malum ülke gündemimiz her gün değişmekte olduğu gibi, özellikle son 10 yıllık süreçte ortalama 2 yılda bir krizlerle boğuşmaya başladık.

Daha evvelde yazmıştım, ülke gündemi o kadar hızlı değişiyor ki, haftalık yazılarımı bile iletirken son dakikayı beklemek zorunda kalıyorum.

Konumuza dönersek, bu yaptığım ziyaretlerde konuştuğumuz konular çok farklı olsa da, en sonunda aynı noktaya bağlanıyor. Dünya krizlere, günlerce sürecek gündemlere alışkın değilken, bizler devamlı farklı gündemler ile hayatımıza devam ediyor ve her gündem değişikliğinde bir önceki konuyu unutarak hayatımıza devam ediyoruz. Ve daha acısı alışarak devam ediyoruz.

Milli bayramlarda hastalanan devlet erkanını da unuttuk, Ergenekon kumpası ile içeri atılan has komutanları da…

Hükümetin başında olan partinin yaptıklarını beğenmeyip, yapılan hataların hesabını bunlardan sormazsam adam değilim diye politikacıları da unuttuk, Fetö elebaşına ilim adamı, büyük insan, dini lider diyenlerin sonradan  nasıl pişkin pişkin gezdiklerini de…

İlk seçildiklerinde kapıları söküp şeffaflık ile yöneteceğiz diyenlerin, sonradan gizli kapılar ardında ne harcamalar yaparak belediye borçlarını arttırdıklarını da unuttuk.

Sözde kürdistan paçavraları ile kobaniye gitmeye çalışan peşmergelerin sınırlarımızdan içinden geçerek gidişlerini de unuttuk, aynı peşmergelerin bize havan topuyla saldırdıklarını da…

Parti ilçe başkanlarının uyku hapı içirerek, şantaj yapmalarını da unuttuk, baskın partide yer alan baskın kişilerin yeğenlerinin yaptıkları tehditleri ve sus payı için verdiği paraları da.

Her fırsatta reklamı yapılan, yolların, havaalanlarının, köprülerin, hastanelerin bizim tarafımızdan kullanılmasa dahi ücretinin DOLAR bazında ödendiğini de unuttuk,  sayıştay raporlarının bir anda ülke gündeminden alaşağı edildiğini de.

17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinin yaralarını sarmak için sadece bir sene alınacağı söylenen Özel İletişim Vergilerinin katlanarak hala devam ettiğini de unuttuk, son model telefonların ülkeye gelişinin 7.400 tl iken, bize girişinin 18.000 tl olduğunu da.

Kanunların bir gecede değiştirilmesi ile herşeyin kanuna uygun hale getirilip, istenilenlerin yapılabildiğini de unuttuk, KPSS de, ALES te yüksek puan alıp da mülakatta elenenleri de..

İşid birkaç öfkeli gençtir diyenleri de unuttuk, Türkçe konuşup, Ordumuzun üniforması ile canlı canlı yakılan gençlerin videolarını da. Hatta o gençleri de…

Yumurta ithalatına vergi getirmeden önce, oğluna sıvı yumurta ithal ettiren siyasetçileri de unuttuk, devletin içine cemaat sızmış, efendim buna kargalar bile güler diyenlerin elini kolunu sallayarak sessizce kenara çekildiğini de.

Daha çoooook unutulan şey var da…

Nasıl olsa bu yazıda altlara düştükçe, bunu da unutacaksınız.. Umarım hatırladığımız da çok geç kalmamış oluruz…

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL