banner
Ekonomi

VALİ ATAY MARKETLERDE SIVI YAĞ DENETİMİNE ÇIKTI!

Düzce Valisi Cevdet Atay, bir çok markette yağ sıkıntısı yaşanması, vatandaşa yağların birer adet verilmesi, fahiş fiyat uygulanması ve yağların depolarda saklanmak sureti ile stokçuluğun yapılması üzerine vatandaşlardan gelen şikayetlerin..

VALİ ATAY MARKETLERDE SIVI YAĞ DENETİMİNE ÇIKTI!

Düzce Valisi Cevdet Atay, bir çok markette yağ sıkıntısı yaşanması, vatandaşa yağların birer adet verilmesi, fahiş fiyat uygulanması ve yağların depolarda saklanmak sureti ile stokçuluğun yapılması üzerine vatandaşlardan gelen şikayetlerin artmasının ardından soluğu marketlerde aldı.

Bizzat denetime çıkarak denetimler gerçekleştiren Vali Atay, Düzce’de fahiş fiyatlara izin vermeyeceklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla illerde Ticaret İl Müdürlükleri ve belediye zabıta ekiplerinin marketlerde stokçuluğu engellemek adına yürüttüğü denetimlere Düzce Valisi  Cevdet Atay da katıldı. İlgili Kurum amirleri ile denetime çıkan Vali Atay, ürünlerin raf fiyatları ile kasa fiyatlarını da kontrol etti.

Market yöneticilerine uyarılarda bulunan Vali Atay raflarında yeterli miktarda sıvı yağ olmayan marketlerin  depolarını da incelemeyi ihmal etmedi. Yetkililer ise marketlerde satılan sıvı yağların geriye dönük 3 aylık alış faturalarını tek tek inceleyerek fiyatların geçerliliğini de kontrol ettikleri görüldü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL