Düzce Yerel Genel Gündem

Vali Atay’a mı nasip olacak?

Yıllardır Kayak merkezi olsun diye uğraşılan ancak elle tutulur bir sonuç alınamayan Kardüz Yaylası’na bu kez de Düzce’nin yeni Valisi Cevdet Atay el attı. Düzceliler merak ediyor, Kardüz’ü harekete geçirmek..

Vali Atay’a mı nasip olacak?

Yıllardır Kayak merkezi olsun diye uğraşılan ancak elle tutulur bir sonuç alınamayan Kardüz Yaylası’na bu kez de Düzce’nin yeni Valisi Cevdet Atay el attı. Düzceliler merak ediyor, Kardüz’ü harekete geçirmek Vali Altay’a mı nasip olacak?

 

Düzce’nin önemli turizm bölgelerinden biri olan ve yıllardır yatırımcısını bekleyen Kardüz Yaylası’nın kayak merkezi yapılabilmesi için, kaç Vali, kaç milletvekili çalıştı durdu. Ancak bir türlü şeytanın bacağı kırılamayınca, Kardüz hep yatırımcısını bekleyen yayla olarak kaldı.

Düzce’ye yeni atanan Vali Cevdet Atay da Gölyaka Kaymakamı Fahri Onay, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ,İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Kültür ve  Turizm Müdürü ve Gençlik Spor İl Müdürü ile birlikte, geçtiğimiz gün Kardüz yaylasında incelemelerde bulundu.

Uzun yıllardır her Düzcelinin hayalini süsleyen kayak merkezini hayata geçirmek  Vali Atay’a mı nasip olacak merakla beklenirken, Vali Atay’a eşlik eden Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan’ın “Kardüz’den güzel bir çocuk dostu kayak merkezi olur. Büyük ve profesyonellere yönelik değil. Yükselti olarak büyük bir kayak merkezi olmaya uygun görmedim. Bu benim şahsi düşüncem. Pist alanları da o kadar geniş değil. Ama yeni başlayanlar için, çocuklar için, günübirlikçiler için güzel bir alan” diye basına da yansıyan görüşünü Vali Atay’a da anlattı mı merak ediliyor.

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL