banner
Ekonomi Genel Güncel Türkiye

KİRA ZAM ORANLARI BELLİ OLDU!

Türkiye İstatistik Kurumu’nun mart ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıklamasıyla beraber nisan ayı kira zam oranı da belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Mart ayında enflasyon yüzde 68.50 oldu. Kira..

KİRA ZAM ORANLARI BELLİ OLDU!

Türkiye İstatistik Kurumu’nun mart ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıklamasıyla beraber nisan ayı kira zam oranı da belli oldu.
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Mart ayında enflasyon yüzde 68.50 oldu. Kira artış oranı ise yüzde 57.50 olarak belirlendi.Mart ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte iş yerlerine yapılacak kira artış oranı belirlendi. Türkiye İstatistik Kurumu, Mart ayına ilişkin enflasyon oranlarını açıkladı. Enflasyon aylık yüzde 3.16 yıllık yüzde 68.50 oldu.İş yerlerine yapılacak kira zammı oranı ise yüzde 57.50 olarak öne çıktı. Böylece kira kontrat süresi bu ay dolan işletme sahipleri kiralarına yüzde 57.50oranında zam yaparak ödeme gerçekleştirecek. Geçtiğimiz ay zam oranı yüzde 55.91 olmuştu.Konutlarda kira artış oranı 2 Temmuz 2024 tarihine kadar yüzde 25 olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL