banner
Güncel

35 BİN YAVRU SAZAN GÖLE BIRAKILDI!

1959 yılından itibaren, Bakanlığımızın yürüttüğü balıklandırma programı ile kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, kıyı balıkçılığı ile ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri..

35 BİN YAVRU SAZAN GÖLE BIRAKILDI!

1959 yılından itibaren, Bakanlığımızın yürüttüğü balıklandırma programı ile kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, kıyı balıkçılığı ile ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynakların gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor.

Bu kapsamda İlimizde Bakanlıkça belirlenen biri Merkez ve üçü Kaynaşlı ilçesi sınırlarında bulunan göl/göletlere İl Tarım ve Orman Müdürü Esra UZUN, İl Müdür Yardımcısı Sadık KELEZ, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü V. Murat ÖZÇELİK, Kaynaşlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özgür KİBAR ve teknik personelin katılımıyla Çamlıpınar Göleti 5.000, Kurugöl’e 5.000, Topuk Göletine 20.000 ve Merkezdeki Torkul Gölüne 5.000 olmak üzere toplamda 35.000 sazan balık yavrusu bırakıldı.

İl Müdürü Esra UZUN, Balıklandırma programının başarıya ulaşması için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması, bırakılan yavruların büyümesine, en az bir kez üremesine müsaade edilmesinin ve izin verilen yasal boyutların altında kalan balıkların avlanılmamasının oldukça önem arz ettiğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL