banner
Gündem

ADIGE KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN SÖZÜNÜ TUTMASINI İSTİYOR!

Düzce Adıge Kültür Derneği gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.  Arapçiftliği Mahallesi’ndeki dernek binasında basın mensuplarını ağırlayan Düzce Adıge Kültür Derneği başkanı Murat Seyok, gazetecilerin yoğun bir tempoda halka haberleri en..

ADIGE KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN SÖZÜNÜ TUTMASINI İSTİYOR!

Düzce Adıge Kültür Derneği gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.  Arapçiftliği Mahallesi’ndeki dernek binasında basın mensuplarını ağırlayan Düzce Adıge Kültür Derneği başkanı Murat Seyok, gazetecilerin yoğun bir tempoda halka haberleri en hızlı şekilde iletebilmek adına gece gündüz çalıştığını belirterek önemli bir kamu görevi yürüttüklerini dile getirdi.  Çalışan Gazetecilerin günlerini kutlayan Seyok kahvaltı organizasyonu ile  bir araya gelmek istediklerini belirtti ve gazetecilere görevlerinde başarılar diledi.

 

700’ü faal binden fazla üyesi bulunan Düzce Adıge Kültür Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren Düzce Adıge Kültür Derneği yönetim kurulu üyesi Hakan Jan, 31 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul sonucunda yeni Yönetimin göreve geldiğini belirterek dernek olarak sosyal faaliyetlere büyük önem verdiklerini söyledi.

 

Unesco tarafından tehlike altındaki diller listesinde yer alan anadilleri için adil eğitim hakkı istediklerini belirten Hakan Jan,  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’den ise 2,5 yıl önce Adıgey Cumhurbaşkanı Murat Kumpil’e verdiği sözü tutmasını beklediklerini ve Düzce ile Adıgey Cumhuriyeti Başkenti Maykop’un  bir an önce kardeş şehir yapılmasını istediklerini dile getirdi.

Jan ayrıca Düzce Belediyesine verdikleri dilekçenin gündeme alınmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, Akınlar Mahallesi ile Hal kavşağı arasına açılan yeni Caddeye Ahmet Fevzi Big Paşa’nın adının verilmesini istediklerini dile getirdi. Aslen Akınlar Mahallesi’nden olan Ahmet Fevzi Big Paşa’nın Osmanlı’nın son dönem ve Cumhuriyet dönemi önemli paşalarından biri olduğunu da sözlerine ekleyen Jan Düzce’nin kültürel miraslarına ve yetiştirdiği önemli isimlere sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.

 

Kahvaltı Programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL