banner
Düzce Yerel Güncel

ADRESE TESLİM İHALE !

Düzce Belediyesi, Açıkhava ve kent mobilyaları ihalesine çıktı. Düzce Postası’nın dünkü sayısında ihale metni kamuoyuyla paylaşıldı. Düzce Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Okan Özkasap tarafından hazırlanan, muhammen Bedelin 1 milyon 900..

ADRESE TESLİM İHALE !

Düzce Belediyesi, Açıkhava ve kent mobilyaları ihalesine çıktı. Düzce Postası’nın dünkü sayısında ihale metni kamuoyuyla paylaşıldı. Düzce Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Okan Özkasap tarafından hazırlanan, muhammen Bedelin 1 milyon 900 bin lira olduğu ihaleye katılacak olan firmalarda aranan özellikler, ihalenin adrese teslim bir ihale olduğunu gösteriyor.

İhale Bedeli:
İhaleye girecek firmalarda aranan özellikler:
1-2022 yılı için 10 milyon ödenmiş sermaye
2-3 yıllık net satış rakamı 20 milyon TL.
3- İhaleye iştirak edecek gerçek kişilerin üç yıllık en az 50 ve daha üstü personel istihdam ettiklerini gösteren Serbest Muhasebeci/Mali Müşavir veya Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış onaylı belge.
4- 5 yıldan az olmamak üzere şirket ana faaliyet alanında Reklamcılık işi faaliyeti gösteren ilgili odasından alınacak faaliyet konularını gösterir belge.
İstenilen yatırımlar ise mevcut kent mobilyalarına ilave olarak;
70 adet Billboard
20 adet 3 Modüllü Reklam Panolu Otobüs Durağı
5 adet Led Ekran..

İhaleye girmesi hedeflenen 3 yıllık net satış rakamı 20 milyon, 2022 yılı cirosu 10 milyon olan, 5 yıldır reklamcılık işi ana faaliyeti bulunan ve en az 3 yıldır 50 personel çalıştıran şirket, ihaleye 1 milyon 900 bin TL + KDV ödeyecek ve 70 billboard, 20 adet 3 Modüllü Reklam Panolu Otobüs Durağı ve 5 adet led ekrana yatırım yapacak.
İstenilen yatırımın ölçeğine bakıldığında, ihaleye giresi beklenen firmalardan talep edilen özellikler oldukça fazla. Belli ki Mali İşler Müdürü Okan Özkasap, ihaleye kimse giremesin, Belediyenin kendi şirketi ya da şirketin işaret ettiği bir firma alsın diye ince ince elemiş ortaya da böyle saçma bir ihale çıkmış.
Türkiye’nin hiçbir yerinde eşine rastlayamayacağınız bu ihalede, eşitlik ilkesi ortadan kaldırılmış, rekabet koşulları sağlanmamış, şartlar, kimse ihaleye girmesin diye özellikle ayarlanmış.
Düzce Belediyesi’nin kanun kitap, nizamını en iyi bilen isimlerden biri olan ve bugüne kadar yaptığı bir çok ihale belediyenin elinde patladığı Özkasap, bir adrese teslim ihaleye daha imza attı.
Düzce’de adı adrese teslim olarak anılan bir çok ihalenin mimarı olan ve Düzce Belediyesi’nin kamuoyu nezdinde itibar suikastına uğramasına sebep olan Okan Özkasap, şimdi de açık hava ve kent mobilyaları ihalesini, Belediyenin iştirak şirketlerinden biri olan ve başında adı her taşın altından çıkan Fevai Arslan’ın bulunduğu BELTAŞ’a özel hazırlamış. Aksi halde 70 adet Billboard, 20 adet 3 Modüllü Reklam Panolu Otobüs Durağı ve 5 adet Led Ekran işletmesi beklenen firmadan 2022 yılında 10 milyon ciro neden istensin?
Alanı reklamcılık olan hangi firma, bu ciroyu tutturabilir? Ya da 70 adet billbord işletmek için bir firma neden 50 personel istihdam eder?
Düzce’de 20 yıldan bu yana bu hizmeti veren, Düzceli firmanın hakları gasp edilerek, 20 yıldır yaptığı iş için ihaleye giremeyecek şartları oluşturan ve hatta Türkiye genelinde işi reklamcılık olan bir çok firmanın bile giremeyeceği şartlarla ihale metni oluşturan Okan Özkasap ve Fevai Arslan, başta Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü olmak üzere, Düzce Belediyesi’ne ve hatta Düzce’ye bile isteye zarar veriyor. Seçim sürecine girdiğimiz bu günlerde, kamuoyu vicdanında AK Parti’ye zarar veren, Özkasap ve Arslan’ın adil olmayan, her işi Düzce Belediyesi şirketleri yapsın, esnaf iş yapmasın, rekabet koşulları oluşmasın tavrı seçim sonuçlarına yansıyacak gibi görünüyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL