banner
Güncel Siyaset

AK PARTİ İLÇE TEMAYÜLLERİ BAŞLADI!

AK Parti Düzce Merkez İlçe, Akçakoca, Çilimli ve Gümüşova İlçe Başkanlığı için bugün temayül yapılıyor. Düzce’de yerel seçimler için istifasını sunan 4 AK Parti ilçe Başkanının yerine yeni başkanı belirlemek..

AK PARTİ İLÇE TEMAYÜLLERİ BAŞLADI!

AK Parti Düzce Merkez İlçe, Akçakoca, Çilimli ve Gümüşova İlçe Başkanlığı için bugün temayül yapılıyor.
Düzce’de yerel seçimler için istifasını sunan 4 AK Parti ilçe Başkanının yerine yeni başkanı belirlemek için temayül yoklaması yapılıyor.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde aday adayı olmak için, AK Parti 4 ilçe başkanı görevinden istifa etti. İstifaların ardından AK Parti Merkez İlçe, Çilimli, Gümüşova ve Akçakoca’da yeni başkanların belirlenmesi için temayül yoklaması başladı. Düzce Merkez ilçe ile başlayan ilçe temayüllerine AK Parti Düzce Koordinatörü Samsun Milletvekili Av. Ersan Aksu, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce AK Parti Milletvekili Ercan Öztürk ve Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük katıldı.

Mahalli İdareler Seçimleri için yapılan görüşmeler neticesinde Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Çilimli İlçe Başkanı Orhan Kansız, Gümüşova İlçe Başkanı Özgür Ören ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Gül aday adayı olmak üzere görevlerinden istifa ettiler. İlçe Başkanlarının istifaların ardından temayül yoklaması AK Parti Düzce Merkez İlçe Teşkilatı ile başladı.

İlk temayül yoklaması aday adaylığı için istifa eden Mehmet Gül’ün yerine yeni başkan belirlenmesi için Merkez İlçe teşkilatında gerçekleştiriliyor. Düzce Koordinatörü, Samsun Milletvekili Av. Ersan Aksu, temayül için Düzce’ye geldi.

Temayülde ilçe ana kademe yönetimi, asil ve yedek üyeler, ilçe kadın ve gençlik kolları yönetimleri, belediye meclis üyeleri, belediye başkanı ile ilçe köy ve mahalle başkanları oy kullanıyor. Oy kullanan Ak Parti Teşkilatı üyelerine ilçe başkanı olarak görmek istedikleri 3 isim soruluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL