banner
Güncel Siyaset

AKÇAKOCA HALKI YEREL SEÇİMLERDEN NE BEKLİYOR?

2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler için artık geri sayım başladı. Akçakoca ilçesinde partiler aday arayışlarını sürdürürken Ak Parti ise, Düzce genelinde Cumhur İttifakı ortağı MHP’ye kaptırdığı belediye Başkanlıklarını..

AKÇAKOCA HALKI YEREL SEÇİMLERDEN NE BEKLİYOR?

2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler için artık geri sayım başladı. Akçakoca ilçesinde partiler aday arayışlarını sürdürürken Ak Parti ise, Düzce genelinde Cumhur İttifakı ortağı MHP’ye kaptırdığı belediye Başkanlıklarını bu seçimde geri kazanmak için yoğun bir mesai harcıyor. Bu noktada Ak Parti teşkilatı adaylara ağırlık verirken seçim kazanabilecek isimleri partiden aday adayı yapmaya çalışıyor. Ak parti Akçakoca ilçesine ise ayrı bir önem ve zaman ayırmaya başladı. Teşkilat, yapılacak olan anketlerin ardından hızlıca adayını belirleyecek ve seçim çalışmalarına başlayacak.

CÜNEYT YEMENİCİ İSMİ ÖN PLANDA !

Ak Parti’nin Akçakoca ile ilgili olarak önündeki en etkili ismi ise Cüneyt Yemenici. Daha Önce ilçede Belediye Başkanlığı yapan Yemenici’yi halk yeniden Başkan olarak görmek istiyor. Tecrübeli siyasetçi ise bizde görev istenilmez verilir diyerek Partim beni tekrardan bu yarışta görmek isterse ben hazırım mesajını verdi. Başkanlık yaptığı dönemde önemli çalışmalara imza atan Yemenici’nin yeniden siyaset sahnesine inmesi an meselesi.

HALKIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU DEĞİŞİMDEN YANA!

Yerel seçimleri partiler değil doğru adaylar kazanır görüşünü savunan vatandaşlar Akçakoca’nın kaybedecek bir başka 5 yılı olmadığını savunuyor ve değişim istiyor.

İlçede yapılan anketlerde vatandaşların belediyeden beklediği hizmetlerin başında Yol ve asfalt çalışmaları gelirken çevre temizliği , Alt yapı çalışmaları ve içme suyunda yaşanan sıkıntılar vatandaşların gündeme getirdiği sorunların başını çekiyor. Turizm şehri olan Akçakoca’nın en iyi hizmeti almayı hak ettiğini savunan vatandaşlar seçim gününü iple çekiyorlar.

YEMENİCİ ADAY OLACAK MI?

Akçakoca eski belediye Başkanı Cüneyt Yemenici yaklaşan seçim süreci için net konuştu ve biz elimizi taşın altına koymaya hazırız dedi. Partim istediği ve halkımız da teveccüh gösterdiği takdirde göreve hazırım diyen Yemenici, halkımız huzurlu bir Akçakoca istiyor, son dönemde yeniden baş gösteren sorunların artık kökten çözüm bulmasını istiyor. Eğer biz aday olur ve seçimi kazanırsak tüm mesai arkadaşlarımızla ilçemizin menfaatleri doğrultusunda hedefe giden yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz. Akçakocamız için var gücümüzle çalışıp halkımızın beklediği ve özlediği hizmetleri yeniden eksiksiz sunacağız dedi.

ESVET SARIOĞLU TEŞKİLATIN TERCİHLERİ ARASINDA!

İlçede uzun süre teşkilat başkanlığı yapan Esvet Sarıoğlu ismi de Ak Parti’nin aday tercihleri arasında yer alıyor. Ak Parti aday tercihini yaparken ilçede yapılan anket sonuçlarını da göz önünde bulunduracak ve verilecek kararın önemli bir kriterini oluşturacak.

OSMAN CUMHUR, ÖZKAN ÖZTÜRK VE DERGAH AKÇA İSİMLERİ DE ADAYLIK İÇİN KONUŞULUYOR!

Ak Parti Akçakoca teşkilatında adaylık için Osman Cumhur, Dergah Akça ve Özkan Öztürk isimleri de konuşulan isimlerin başında geliyor. Ak Parti adı geçen bütün isimleri önümüzdeki günlerde yapacakları anket ile halka soracak ve öne çıkan ismi belirleyecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL