banner
Güncel

AKÇAKOCA’DA KÖYLERE SEÇİM GÖÇÜ BAŞLADI!

Adrese kayıt sistemi (ADNKS) kapsamında, vatandaşların ikametgâhlarını sürekli yaşadıkları yerde göstermeleri gerekiyor. Ancak, muhtarlık seçimleri nedeniyle köylerindeki muhtar adaylarına oy vermek isteyen vatandaşlar ikametgâhlarını köylere aldırıyor. Edinilen bilgiye göre Akçakoca..

AKÇAKOCA’DA KÖYLERE SEÇİM GÖÇÜ BAŞLADI!

Adrese kayıt sistemi (ADNKS) kapsamında, vatandaşların ikametgâhlarını sürekli yaşadıkları yerde göstermeleri gerekiyor. Ancak, muhtarlık seçimleri nedeniyle köylerindeki muhtar adaylarına oy vermek isteyen vatandaşlar ikametgâhlarını köylere aldırıyor.

Edinilen bilgiye göre Akçakoca ilçesinde son bir yılda ikametgâhını köylere taşıyan vatandaşların sayısı 3 bini geçti. Vatandaşlar randevu aldıktan sonra İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek ikametgâhlarını köylere taşıyor.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi, muhtarlık seçimleri nedeniyle köylere taşınan ikametlerin tespiti yapılarak cezai işleme tabi tutulacak. Usulsüz ikametgâh beyanından dolayı ceza almamak ve ilçeye daha fazla hizmet getirilmesi için vatandaşların ikametgâhlarını yaşadıkları yerde bulundurmaları gerekiyor.

Belediye Seçimlerini de etkileyecek!

Köylere olan göç nedeniyle yapılacak belediye seçimlerinde sonuca direk etki edecek bu durum ile ilgili olarak yetkililerin harekete geçtiği belirtildi.

Ceza Miktarları
5490 sayılı Kanunun 68 inci maddesi uyarınca 2023 yılında; adres bildirim yükümlülüğünü süresi içinde yerine getirmeyen kişilere 285 TL, gerçeğe aykırı adres beyanında bulunan kişilere ise 5 bin 958 TL cezai işlem uygulanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL