banner
Güncel Siyaset

ALBAYRAK SUSKUNLUĞUNU BOZDU; AKÇAKOCA’NIN KAYBEDECEK ZAMANI KALMADI!

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte Düzce’de siyasi arenada hareketlilik başladı. Belediye Seçimlerinin belki de kıran kırana geçeceği tek ilçe Akçakoca olacak. Batı Karadeniz’in İncisi diye tabir edilen İlçede şimdiden hem..

ALBAYRAK SUSKUNLUĞUNU BOZDU; AKÇAKOCA’NIN KAYBEDECEK ZAMANI KALMADI!

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte Düzce’de siyasi arenada hareketlilik başladı. Belediye Seçimlerinin belki de kıran kırana geçeceği tek ilçe Akçakoca olacak. Batı Karadeniz’in İncisi diye tabir edilen İlçede şimdiden hem Ak Parti hem de CHP anket üstüne anket yapmaya başladı. En doğru adayla halkın karşısına çıkmak isteyen partiler Akçakoca’yı bu kez kaybetmek istemiyor.
31 Mart 2024 yerel seçimlerinin gün gün yaklaşması ile birlikte ilçede kimlerin aday adayı olacağı da vatandaşların en çok konuştuğu birinci gündem maddesi olmuş durumda. İlçede bir çok isim zikredilmesine karşın adı halk arasında en çok konuşulan ve acaba tekrar aday olur mu diye merak edilen isim ise eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak.
Bu güne kadar bu konuda çok fazla konuşmayan tecrübeli siyasetçi, seçim dönemine girilirken suskunluğunu bozdu ve gazetemize özel ilk röportajını verdi.
Akçakoca’nın artık kaybedecek zamanı olmadığını dile getiren Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak; Belediye son dönemde yanlış yönetim anlayışı yüzünden, en kötü yıllarını geçiriyor. İlçemiz ileriye gideceğine hep geri gitti, Mevcut yönetim halk nezdinde desteğini kaybetti, Belediyeyi bu kötü durumdan kurtarabilecek kişi daha önce tecrübesi olmalı ve ne yapacağını iyi bilmeli. Ben bu kötü gidişatı gördüğüm için yaklaşık 18 aydır sahada çalışmalar yapıyorum ve ilçem için önemli gördüğüm 15 ayrı proje hazırladım. İlçemizin hakkettiği konuma gelmesi için eğer partim beni aday gösterirse, bu projelerimizi halkımızla paylaşıp yeniden yerel yönetime talipli olacağız diye konuştu.
Yerel seçimler için ciddi çalışmalar yaptığını belirten Albayrak, partimden isteğim öncelikli olarak bilimsel bir dayanağı olan anket yaptırmalı, benim ve diğer aday adaylarının da isimlerinin olduğu anket yapılmalı ve sonuçları paylaşılmalı. Eğer anketten benim ismim birinci çıkar ve partim de beni aday gösterirse belediye başkanlığını geri almak ve ilçem için yeniden çok çalışmak istiyorum dedi.
Yerel seçimlerde CHP’nin artık Düzce’de bir milletvekiline sahip olduğunu ve bu vekilin seçimlere olumlu katkısının olacağının altını çizen Albayrak, aday belirlenmesi noktasında da Milletvekili Talih Özcan’ın ön planda ve katkısının da çok olacağını söyledi.
Kendisinin tek düşüncesinin Akçakoca olduğunu her fırsatta dile getiren Albayrak, Türkiye genelinde 1400’e yakın belediye var, ne yazık ki bu 1400 belediye içerisinde en felaketiyiz, en kötüsüyüz. Bu artık Belediye’den çıkmış başka bir şeye bürünmüş dedi.

Albayrak röportajını şu sözlerle tamamladı.
‘’Bizim başkan olduğumuz dönemde ilçemizde turizm adına attığımız adımların meyvesini almaya başlamıştık, Üst gelir grubuna sahip insanlar ilçemize gelmeye başlamış ve tatil için ilçemizi tercih etmeye başlamıştı, bizden sonra bu durum tersine döndü ve bugün bizim ilçeye kazandırdığımız mavi bayraklı plajları bile artık yok, Akçakoca her geçen gün turizm kenti olmaktan uzaklaştı ve bugün sizlerde yakınen şahit oluyorsunuz, 12 aya yaydığımız turizm planlarımızın hiç biri yok ve gelinen nokta ortada. 2014 Yılında gelinen noktadan çok çok gerideyiz Bir kere Kapalı kalan Sky Tower Oteli ilçeye yeniden kazandırılmalı, Bu otel kapalı olduğu müddetçe ilçede turizm adına bir şey yapmak mümkün olmaz. Biz tekrar yerel yönetimde bilimsel verileri tekrar ortaya koyacağız, belediyeye gelir getirici 5 ayrı projemiz var. Bunları hayata geçireceğiz. Belediyemizi ayağa kaldırıp israfı önleyip eski gücüne kavuşturmak istiyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL