banner
Güncel

”ANADOLU’NUN RENKLERİ” BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ!

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenen “Anadolu’nun Renkleri “ temalı Halk Oyunları gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Farklı meslek ve yaş gruplarından oluşan dans topluluğunun sergilediği oyunlar salonu dolduran yüzlerce..

”ANADOLU’NUN RENKLERİ” BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ!

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenen “Anadolu’nun Renkleri “ temalı Halk Oyunları gösterisi renkli görüntülere sahne oldu.

Farklı meslek ve yaş gruplarından oluşan dans topluluğunun sergilediği oyunlar salonu dolduran yüzlerce kişiye neşeli anlar yaşattı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi bordo salonda TÜHOM (Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu) ve Bolu Gazel Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin ortaklaşa hazırladığı halk oyunları gösterisi TÜHOM ve Gazel’in kurucusu Öğretim Görevlisi Sıdıka Kilitci, eğitmenler Yılmaz Kara, Ercan Gündüz ve Enes Metin eşliğinde seyirci ile buluştu. Topluluğun hazırladığı gösteride Bolu, Burdur, Trabzon, Aydın(Zeybek) , Seymen, Van, Roman, Silivri yörelerine ait oyunlar sergilendi. Programa Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, İzzet Baysal Vakfı’nın mütevelli heyeti üyeleri, öğrenciler ve bolu halkı katıldı. Aralarında öğrenci, öğretmen, doktor, mühendis, mimarların bulunduğu yaşları 7 ile 60 arasında değişen dans topluluğu üyeleri farklı yörelere ait oyunları sergiledi. Pandemiden dolayı 2 yıldır ara verilen gösteriye Bolu halkı büyük ilgi gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL