banner
Güncel Siyaset

ASLIHAN TÜYSÜZ; DERDİMİZ MİLLET MESELESİ!

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, seçim çalışmaları kapsamında Düzköy’ü ziyaret ederek vatandaşlarla biraraya geldi. Tüysüz, beraberindeki teşkilat yöneticileri ve partililer ile birlikte yaptığı ziyaretler sırasında seçim hedeflerini..

ASLIHAN TÜYSÜZ; DERDİMİZ MİLLET MESELESİ!

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, seçim çalışmaları kapsamında Düzköy’ü ziyaret ederek vatandaşlarla biraraya geldi.

Tüysüz, beraberindeki teşkilat yöneticileri ve partililer ile birlikte yaptığı ziyaretler sırasında seçim hedeflerini anlattı, Millet İttifakı hakkında bilgi verdi. Büyük bir katılımla gerçekleşen ziyaretler sırasında halkla da sohbet etme fırsatı bulan Tüysüz, yoğun ilgiden çok memnun kaldı.

14 MAYIS SEÇİMLERİ

Tüysüz teravihten sonra teşkilat yöneticileri ve partilileri ile birlikte Millet İttifakı 1. sıra adayı Talih Özcan ve partililer ile Düzköy’de buluşarak kahvehanede halka hitap etti ve sohbet gerçekleştirdi. Tüysüz konuşmasında; “14 Mayıs seçimleri Türkiye’nin yaşadığı en kritik seçimlerden biri olacak. Tek adam rejimi ile ortak akıl iradesi arasında geçen bir seçim olacak. Kız çocuklarının Türkiye’de rahat bir şekilde hayatlarını idame ettirebilmeleri için, gençlerin ‘dayıları’ olmadan da liyakat usulüne bağlı hak ettikleri yere ulaşabilmeleri için çok önemli. Düzce’nin hak ettiği seviyeye ulaşması için mücadele etmek istiyorum ve diyorum ki ‘değişimde’ hayır vardır. Rekabet kaliteyi getirir. Ben Düzce’ye, doğup büyüdüğüm, yaşadığım bu şehre hizmet etmek istiyorum. Bu nedenle sizlerin desteğini almaya geldim,”dedi.

MEMLEKET MESELESİ

Tüysüz, Talih Özcan ve beraberindekiler ardından Kabalak Köyü’ne geçerek kahvehanede köy halkı ile bir araya geldi. Kendilerine burada Millet İttifakı paydaşı Saadet Partisi’ndenyöneticiler de eşlik etti.

Tüysüz, gecenin ilerleyen saatlerindeki sohbet sırasında Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in mevcut sisteme göre farklarından bahsetti ve sözlerini “Önemli olan isim değildir, önemli olan sistemdir. Kişiler değişir. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölümsüzlüğe gitti, bize öğrettiği şekilde ‘Devlet ebed müddettir’. Biz bu noktadan yola çıktık. Değişimde hayır vardır. Değişiklikten çekinmeyeceğiz. Evet denedik,Başkanlık Sistemi’ni, görüyoruz ki olmuyor. Onlar da görüyor ki,olmuyor. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçelim, her parti kendi tüzüğü ile kendi hedefleri ile, kendi oy oranı ile buralara gelecek. Ama şu an bizim hep beraber tek hedefimiz Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e ulaşabilmek. Bu da sizlerin desteği ile olacak, çünkü biz sizlerin sesi olmak istiyoruz.

Milletvekillerinin gücü tekrar yerine gelmeli artık. Parlamento eski gücüne ulaşmalı. Parlamento hesap sorabilmeli, yani halkın sesi olabilmeli. Bakanlar Meclis’ten seçilmeli, Bakan sadece milletin vekillerinden seçilirse sadece millete hesap verir. Ama dışarıdan atanırsa, sadece atayan kişiye hesap verir. İşte o zaman ormanlar yanar, Cumhurbaşkanı’nın talimat vermesini bekleriz. Lütfen bu seçim çok kritik bir seçim. Bu demeyelim, şu demeyelim. Zaman o zaman değil, bu bir memleket meselesi.” şeklinde sonlandırdı ve geç vakitte dahi kendilerine eşlik eden tüm katılımcılara çok teşekkür etti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen ziyaretlerde, gecenin sonunda toplu fotoğraf çekildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL