banner
Güncel

BALKIZ ARTIK HER YIL FESTİVALLE HATIRLANACAK!

Yığılca ilçesinde Yediği balla ünlenen ve Balkız adı verilen ayı için festival düzenleniyor. Yığılca’da 30 Temmuz Pazar günü düzenlenecek olan ‘Balkız Bal Festivali’ için hazırlıklar tamamlandı. Yığılca Dernekleri Federasyonun kurulmasının..

BALKIZ ARTIK HER YIL FESTİVALLE HATIRLANACAK!

Yığılca ilçesinde Yediği balla ünlenen ve Balkız adı verilen ayı için festival düzenleniyor. Yığılca’da 30 Temmuz Pazar günü düzenlenecek olan ‘Balkız Bal Festivali’ için hazırlıklar tamamlandı.

Yığılca Dernekleri Federasyonun kurulmasının ardından tek çatı altında toplanacak olan Türkiye geneli Yığılca dernekleri, 30 Temmuz’da Yığılca’da bir araya gelecek.

30 Temmuz’da düzenlenecek olan toplantı, Yığılca Kültür Turizm Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde farklı bir etkinlik ile Sarıkaya Mağarasında gerçekleştirilecek. Dernekler arasında aylık olarak yapılan toplantıların sonuncusu olacak bu toplantı Yığılca Dernekler Federasyonun da ilk toplantısı olacak. Farklılığa imza atan dernekler bu kez gurbette yaşayan hemşerileri ile Sarıkaya mağarasında bir araya gelecek.

Etkinliğin devamı ise Yığılca Merkezde düzenlenecek olan Balkız festivali ile devam edecek.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, ”Düzenleyecek olduğumuz Balkız Bal Festivali için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Festivalimizde tüm hemşerilerimiz ile bir araya gelmeyi hedefliyoruz. 30 Temmuz pazar günü Yığılcalı ve Yığılca’yı seven tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL