banner
Düzce Yerel Genel Güncel

BELEDİYE BİNASI YIKIM KARARI MECLİSTEN GEÇTİ!

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün 31 Mart yerel seçimlerinde 100 Proje kitapçığında yer alan Cedidiye Meydan Projesi resmen başlıyor. Düzce Belediye Binasının yıkılarak projeye dahil edilmesi kararı dün akşam,..

BELEDİYE BİNASI YIKIM KARARI MECLİSTEN GEÇTİ!

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün 31 Mart yerel seçimlerinde 100 Proje kitapçığında yer alan Cedidiye Meydan Projesi resmen başlıyor. Düzce Belediye Binasının yıkılarak projeye dahil edilmesi kararı dün akşam, Düzce Belediye Başkan Vekili Av. Arb Ali Dilber, başkanlığında yapılan Haziran ayı ikinci belediye meclis toplantısında meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Yıkım kararı Ak Partili Meclis Üyelerinin oy çokluğu ile (19-12) meclisten geçmiş oldu.

Muhalefet partisi meclis üyelerinin karar ile ilgili tepkilerine Düzce Belediyesi Başkan Vekili Ali Dilber, “Ben orta zekalı bir insanım. Biz bu projeyi 100 proje kitapçığımızda söyledik. Bakın; yapılacakların 4. Maddesi ne demiş? Cedidiye Meydan projesi demiş. Yapılacakların içerisinde 11. Maddede de valilik yapacağı binayı söylemiş. Bununla da oy istemiş ve üzerine oy almış. Sizi geçmiş, halk buna oyunu vermiş. Siz hangi halktan bahsediyorsunuz bir orta zekalı olarak bunu anlayamıyorum özür dilerim” cevabını verdi.

Dilber’in konuşmasından sonra Düzce Belediyesi Hizmet Binasının yıkım kararı, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Peki, süreç nasıl işleyecek?

Cedidiye Meydan Projesi’ne dahil edilen Düzce Belediyesi Hizmet Binası, Düzce Valiliği Kampüsüne taşınacak. Düzce Valiliği’ne ise yıkılan ve Millet Bahçesi’nin devamı olan 18 Temmuz Şehir Stadyumuna yeni bir kampüs inşa edilecek. Meclisten geçen karar ile birlikte, çalışmaların önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL