banner
Güncel Siyaset

CABOĞLU; KAYNAŞLI HALKI TOKATIN KRALINI ONA ATMIŞ!

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Havadis mikrofonuna yaptığı açıklamada, Kaynaşlı da Birol Şahin ile yaşanan olay ve biranda Türkiye gündemine düştükleri hadise hakkında mikrofonumuza konuştu. Caboğlu, öncelikle böyle bir durumu..

CABOĞLU; KAYNAŞLI HALKI TOKATIN KRALINI ONA ATMIŞ!

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Havadis mikrofonuna yaptığı açıklamada, Kaynaşlı da Birol Şahin ile yaşanan olay ve biranda Türkiye gündemine düştükleri hadise hakkında mikrofonumuza konuştu.

Caboğlu, öncelikle böyle bir durumu kınadıklarını belirterek, “Doğru bir davranış değil ama sağduyulu hareket etmemiz gerektiği kanaatindeyim. Biz beş senedir Kaynaşlı’nın dertleriyle dertlenmek istedik. Çünkü beş sene önce Kaynaşlı halkı Milliyetçi Hareket Partisi’nden yana oyunu kullanmış ve sonrasında Birol Bey’in yapmış olduğu açıklamalardan sebep biliyorsunuz partiden ihraç ettik. Sonrasında bir sürü söylemleri falan oldu tabi, oradan Kaynaşlı da tekrardan Milliyetçi Hareket Partisine Efdal Bey’e oy vererek Birol Bey’e söylemesi gerekeni söylemiş. Tabiri caizsse de tokatın kralını ona atmış. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak tabi orada yaşadığımız olay bizi çok kızdırdı çok sinirlendirdi. Ama beş yıl boyunca çıkarmış olduğumuz derslerden önümüzdeki beş yılı heba etmemek adına bazı şeylerde sessiz ve sinemize çekmek zorunda kaldık. Efdal Bey orada yeni bir hanedir. Yeni haneye bela bırakmamak adına biz orada sağduyulu hareket ettik. Kavgadan gürültüden hiçbir şekilde bu şekilde fayda olmaz. Bu manada orada herkesi sağduyuya davet ediyorum. Birol Bey’in bu tür çıkışlar yapması doğru değil. Düşünmeden iyi araştırmadan fevri hareketler yaparak hem kendisine hem Kaynaşlı’ya dolayısıyla da kendi partisine de zarar vermekte. Siz kendi şahsınız adına bir iş yapabilirsiniz ama kurumsal veya bir siyasi parti mensubuysanız o partinin tüzüğüne ve gelecekteki programlarına aykırı sözler sarf etmeniz hep haktan hukuktan bahseden Türkiye genelinde iğne ile kazıyarak bir yere gelinen ve gelmeye çalışan siyasi kurumlara yanlış yaparak hakkın vebalin en büyüğüne girdiğini bilmesi gerekir. O manada yapmış olduğu hal ve hareketlerini kınıyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL