banner
Düzce Yerel Güncel

DÜZCE; 26. EMİTT FUARINDA YERİNİ ALDI!

Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı EMITT, İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açtı. Düzce ili de hazırladığı stand ile turizm paydaşlarını fuarda ağırlamaya başladı. Dünyanın en büyük turizm..

DÜZCE; 26. EMİTT FUARINDA YERİNİ ALDI!

Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı EMITT, İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açtı. Düzce ili de hazırladığı stand ile turizm paydaşlarını fuarda ağırlamaya başladı.

Dünyanın en büyük turizm etkinlikleri arasında yer alan fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy yaptı. Türkiye’nin geçen yıl en çok turist ağırlayan ilk üç ülke arasına girdiğini söyleyen Ersoy, “Hem krizi çok iyi yönettik hem de sonrasında en iyi performans gösteren ülke olduk. Paylaştığımız rakamlar Türkiyenin turizmde süper lige yükseldiğini gösteriyor. 2028 hedefimizi de 90 milyon turist ve 100 milyar Dolar gelir olarak duyurduk. İnşallah bu hedefleri birer birer tutturacağız” dedi.

‘HOLLYWOOD’LA ORTAK DİZİ ÜRETİLECEK’

2022 boyunca hedefleri üç kez revize ettiklerini söyleyen Bakan Ersoy, kişi başına düşen gecelik harcamanın da arttığını belirtti. Ersoy konuşmasını şöyle sürdürdü: “2028de 900 reklam filmi yayınlamayı hedefliyoruz. Ayrıca Hollywood’la ortak yapım dizi ve Filmler üreterek bunların global platformlarda yayınlanması için çalışacağız. Bunla ilgili ilk adımı da attık. Böylece ülkemizin tanıtımına çok ciddi katkılar sağlamış olacağız.”,

26. EMİTT Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı’na Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi, Düzce Ticaret ve Sanayi odası ile Türsab öncülüğünde katılım sağlayan Düzce ilinin tanıtım ağırlığı bu kez doğal güzellikleri ile yaylalar ve şelaleler oldu. Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan başta olmak üzere, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nedim Sözbir, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Av. Oya Kocaman, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanı Tanju Acar, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz ve Beyköy Belde Belediye Başkanı Osman Kılıç Düzce Standını ziyaret eden misafirlere Düzce’yi anlattılar.

Düzce Standı ramazan ayı olmasına rağmen ilk gün çok sayıda misafiri ağırladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL