banner
Güncel

DÜZCE BAROSU DEĞİŞİMDEN YANA !

Aralık ayı başında yapılacak olan seçimli Barolar Birliği genel kurulunda Düzce Barosu’nun Bara Başkanı ile birlikte 3 delegesi oy kullanacak. Düzce Barosu mensuplarından edinilen bilgilere göre Türkiye Barolar Birliği (TBB)..

DÜZCE BAROSU DEĞİŞİMDEN YANA !

Aralık ayı başında yapılacak olan seçimli Barolar Birliği genel kurulunda Düzce Barosu’nun Bara Başkanı ile birlikte 3 delegesi oy kullanacak. Düzce Barosu mensuplarından edinilen bilgilere göre Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kurulu Başkanlık seçimine mevcut başkan Metin Feyzioğlu ve Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan aday olarak katılacak.

Seçimlerde, ‘Çoklu Baro’ düzenlemesinin yasalaşma sürecinde, tartışmaların odağına oturan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yeniden aday olacağı öğrenilirken Düzce Barosunun yaptığı toplantı sonucunda değişimden yana karar aldığı ve seçimde Metin Feyzioğlu’nun karşısında yarışacak olan Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan’ın destekleneceği öğrenildi.

Çoklu baro düzenlemesiyle birlikte TBB Genel Kurulu’nda İstanbul Barosu 13, Ankara Barosu, 7, İzmir Barosu 5, Antalya Barosu 4 delege ile temsil edilecek. Geride kalan 78 barodan 3’er delege ve 82 baronun başkanları olmak üzere 345 kişinin yanı sıra, görevdeki TBB Başkanı ve eski başkanlar da seçme seçilme hakkına sahip olduğu için Genel Kurul 348 kişiden oluşacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL