banner
Güncel

DÜZCE İHH RAMAZAN AYINDA DA FİLİSTİN’İ UNUTMADI

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana devam eden çatışmalar ve İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları, bölgede büyük insani krize yol açıyor. Sivil halkın da etkilendiği saldırılarda çok sayıda ölü ve yaralı var…

DÜZCE İHH RAMAZAN AYINDA DA FİLİSTİN’İ UNUTMADI

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana devam eden çatışmalar ve İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları, bölgede büyük insani krize yol açıyor. Sivil halkın da etkilendiği saldırılarda çok sayıda ölü ve yaralı var. Evlerin yıkılması ve altyapının zarar görmesiyle birlikte, binlerce insan temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor.Özellikle çocuklar ve kadınlar, çatışmaların en savunmasız grupları arasında yer alıyor. Sağlık sistemi büyük ölçüde çökmüş durumda ve insani yardım malzemelerinin ulaştırılması güçlüklerle karşılaşıyor.
Uluslararası toplumun çabalarına rağmen çatışmaların sona erdirilememesi, bölgede endişe ve huzursuzluğun artmasına neden oluyor. Uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri, taraflara insani yardımların ulaştırılması ve çatışmaların sonlandırılması çağrısında bulunuyor. Ancak, şu ana kadar çatışmaların durdurulamamış olması, bölgedeki insani krizin boyutlarını artırıyor.

Düzce Genç İHH ve Düzce İHH Kadın ekibi, Gazze’de uygulanan ambargonun kaldırılması için ay sonunda yola çıkacak olan özgürlük filosuna destek amacıyla bir iftar etkinliği düzenledi.

Düzenlenen iftar yemeğine katılan gönüllüler, etkinlik sonrasında Cedidiye Camisi’nde teravih namazına gelen çocukların ayakkabılarına çikolata ve balonlar bıraktı. Ardından, belediyenin ramazan etkinliklerinin yapıldığı çadırdaki çocuklara da balonlar dağıtıldı.

Bu anlamlı etkinlikle birlikte, insanlık adına önemli bir adım atılmış ve Gazze’ye destek olma amacı güdülmüştür.

Düzce Genç İHH ve Düzce İHH Kadın ekibinin organize ettiği bu etkinlik, insani yardımın önemini vurgulamanın yanı sıra, çocuklara yönelik yapılan sürprizlerle de dolu anlamlı bir etkinlik haline gelmiştir

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL