banner
Güncel

DÜZCE VALİSİ SELÇUK ARSLAN OLDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile valiler kararnamesi resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararname ile Düzce Valisi değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ve kamuoyunda Valiler Kararnamesi olarak bilinen..

DÜZCE VALİSİ SELÇUK ARSLAN OLDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile valiler kararnamesi resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararname ile Düzce Valisi değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ve kamuoyunda Valiler Kararnamesi olarak bilinen 357 sayılı kanun hükmünde kararnamenin ek 35. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2, 3 ve 4. maddeleri gereğince resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan kararnameye göre Düzce Valisi Cevdet Atay Şırnak Valiliği’ne atanırken Düzce Valiliğine ise Selçuk Aslan getirildi.

Selçuk Aslan kimdir?
1978 yılında Kırşehir’de dünyya gelen Selçuk Aslan ilk ve ortaöğrenimini Kırşehir’de tamamladı.

Üniversite eğitimi için İstanbul’a giden Selçuk Aslan İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde 1998’de tamamladı.

Ardından lisansüstü çalışmalara başlayan Selçuk Aslan, Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme bilim dalında ‘Kovancılar’ın Sosyal Yapısı’ konulu tezinin kabulü ile bitirdi.

2000 yılında Maliye Bakanlığı’nda başladığı memuriyet hayatında 27 Aralık 2001 tarihinde başladığı Edirne Kaymakam adaylığıyla Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kaymakam adaylığı döneminde Edirne Valiliğinde il stajı, Keşan’da Kaymakam Refikliği, Bayburt’ta Mülkiye teftiş stajı, Kayseri Tomarza ilçesi, Keşan ve Enez ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Bu dönemde 12 ay süreyle İngiltere’nin başkenti Londra’da yabancı dil eğitimi ve Anglo-Sakson İdari yapısının İngiltere uygulamasını yerinde inceleme imkânı buldu.

Yurtdışı dönüşünde MGK Genel Sekreterliğinde Kamu Diplomasisi Kursu ardından katıldığı 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlayarak Kayseri ili Tomarza ilçesi Kaymakamlığına asaleten atanmıştır.

15 Nisan 2005 – 12 Ekim 2006 tarihleri arasında Kayseri Tomarza Kaymakamlığı görevini yürütmüştür. Ardından 27 Ekim 2006 – 01 Eylül 2008 tarihlerinde Bingöl-Yayladere Kaymakamlığı yapmıştır. 15 Eylül 2008 – 15 Ağustos 2012 tarihlerinde Elazığ Kovancılar Kaymakamı olan Selçuk Aslan 7 Ağustos 2012 – 01 Aralık 2016 tarihlerinde Rize-Pazar Kaymakamlığı, 01 Aralık 2016 tarihinde yayımlanan kararnameye göre Osmancık Kaymakamlığı görevine atandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Mülkiye Müfettişi olan Selçuk Aslan 12 Mayıs 2022’de Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre İller İdaresi Genel Müdürü olarak atanmıştır. Arslan son Kararname ile bu görevinin ardından Düzce’ye Vali olarak atanmıştır.

Selçuk Aslan Pınar Aslan ile evli olup Selçuk Alp ve Ülkünur Sena adlı iki çocuk babasıdır.

Pınar Aslan İngilizce bilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL