banner
Güncel

DÜZCE’DE ANTİKA PAZARI İSTENİYOR

Bu yılın Ekim ayında üçüncüsü düzenlenen Bolu Antika ve Sanat Pazarı bölgenin en önemli periyodik kültürel etkinliklerinden biri olma yolunda ilerliyor. İstanbul(Kadıköy, Feriköy), Bursa, Ankara(Ayrancı) gibi köklü ve Türkiye çapında..

DÜZCE’DE ANTİKA PAZARI İSTENİYOR

Bu yılın Ekim ayında üçüncüsü düzenlenen Bolu Antika ve Sanat Pazarı bölgenin en önemli periyodik kültürel etkinliklerinden biri olma yolunda ilerliyor. İstanbul(Kadıköy, Feriköy), Bursa, Ankara(Ayrancı) gibi köklü ve Türkiye çapında geniş katılımlı pazarlar kadar adından söz ettirmeye başladı. Pazara, Bolu’nun haricinde Ankara, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Eskişehir gibi illerden de antikacılar ve zanaatkarlar katılıyor.


Eski saatlerden plaklara, taş değirmenlerden Osmanlı Türkçesi kitaplara, binlerce çeşit antika ürünün satıldığı pazarda hasır örme eşyalar, doğal taşlardan mamul bijuteri, deri bileklikler, çantalar, cüzdanlar, ahşaptan mamul eşyalar ve hat, ebru gibi sanatsal çalışmalar da meraklıların beğenisine sunuluyor.


Her ayın son Pazar günü düzenlenen Bolu Antika ve Sanat Pazarının dördüncüsü bu haftasonu, 28 Kasım’da, gerçekleşecek. Yağışlı olması beklenen Pazar günü kapalı alanda düzenlenecek olan pazara ilginin yoğun olacağı düşünülüyor. Bolu Stadının bitişiğindeki Kapalı Pazaryerinde düzenlenecek pazara katılım bedeli olarak 20 TL ücret alınıyor


Antika severler aynı tür etkinliğin Düzce’de yapılmasını ve pazarın Düzce’de de kurulmasını istiyorlar.

YORUMLAR (1)

  1. Ezel Üstüner diyorki:

    Merhaba ben de Bolu Antika ve Sanat Pazarında satış yapan antikaya eski eşyalara gönül veren biriyim.Pazarımız 26 Aralık Pazar günüdür. Haberinizde yanlış tarih verilmiştir.”Katılım Bedeli” olarak bahsedilen ücret pazar esnafı içindir. Pazar girişleri ücretsizdir

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL