banner
Düzce Yerel Güncel Kültür Sanat

DÜZCE’DE TURİZM HAFTASI ÇOŞKU İLE KUTLANACAK

Düzce Valisi Selçuk Aslan Kültür ve Turizm haftasına özel olarak bir mesaj yayımladı. Düzce’de turizm alanında çalışmalara imza atan kurum ve kuruluşlar ile çalışanlarının Turizm haftasını kutlayan Vali Aslan mesajında..

DÜZCE’DE TURİZM HAFTASI ÇOŞKU İLE KUTLANACAK

Düzce Valisi Selçuk Aslan Kültür ve Turizm haftasına özel olarak bir mesaj yayımladı. Düzce’de turizm alanında çalışmalara imza atan kurum ve kuruluşlar ile çalışanlarının Turizm haftasını kutlayan Vali Aslan mesajında “Ülkemizin nadide köşelerinden birisi olarak Cumhuriyetimizin en genç vilayeti olan Düzce’mizde; doğal güzellikleri ve Bitinya Krallığı’na kadar giden tarihi zenginlikleriyle ülke ve dünya turizmi için önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. Yeryüzünün cennet diyarlarından Düzce, ülke nüfusunun yarısına günübirlik mesafedeki jeostratejik konumu, mülki sınırlarının yüzde 65’ine yaklaşan zümrüt yeşili ormanları, onlarca şelaleleri, insana huzur bahşeden yaylaları ve gölleri, Ülkemizin ilk deniz turizm destinasyonlarından Akçakoca’sı, Batı Karadeniz’in tümlenebilir tek antik tiyatrosu olan Prusias ad Hypium Antik Kenti ve Tiyatrosu, içinden akarsu akan ve ülkemizin en büyüklerinden Sarıkaya Mağarası, sahip olduğu zengin bitki örtüsü ve kuş cennetiyle Efteni Gölü; rafting, doğa kampı, bisiklet ve macera sporları severler için büyüleyici doğal parkurları; gönül coğrafyamızın çok farklı diyarlarından gelerek ilimizi yurt tutan insanlarımızın oluşturduğu zengin gastronomisi ve renkli kültürü ile turizm açısından tüm özellikleri içinde barındıran zengin bir potansiyele sahiptir. Düzce Valiliği olarak bizler de ülkemizin cennet köşelerinden olan, önemli doğal ve kültürel güzellikleri barındıran ilimizin tanıtımını en iyi şekilde yapmak için çalışmaktayız. Bu anlayışla ilimiz turizmine katkı sağlayacak her türlü tesis ve hizmet verecek nitelikli insan gücünün arttırılması için tüm paydaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz” ifadelerine yer verdi. 

Yerel Geleneklerin İzinde Kültürel Bir Serüven 

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kültür Turizm Haftası’na özel bir program yayımladı. Zengin bir kültürel mirasa sahip olan Düzce’de bu hafta; Turizm Haftası kortej yürüyüşü, folklor gösterileri, kültür ve turizm sosyal aktiviteleri, kültürel miras taşıyıcısı sanatçılarının sergisi, raftig yarışları (Cumayeri Dokuzdeğirmen Köyü, Büyük Melen),bisiklet turu ve safarisi, doğa yürüyüşü ve foto safari etkinlikleri ile kutlanacak. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL