banner
Düzce Yerel Güncel

ÖZLÜ, ‘ŞEHİR KONFORUNDA KÖY’ KONSEPTİNİ ANLATTI!

Düzce’nin en kalabalık nüfusa sahip köylerinden Yeni Taşköprü, mahalle olmak için düğmeye bastı. Davet üzerine köyde düzenlenen toplantıya katılan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni mahallelerde uygulanacak ‘şehir konforunda..

ÖZLÜ, ‘ŞEHİR KONFORUNDA KÖY’ KONSEPTİNİ ANLATTI!

Düzce’nin en kalabalık nüfusa sahip köylerinden Yeni Taşköprü, mahalle olmak için düğmeye bastı. Davet üzerine köyde düzenlenen toplantıya katılan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni mahallelerde uygulanacak ‘şehir konforunda köy’ konseptinden söz ederek, köy sakinlerine verilecek hizmetleri anlattı.

Düzce merkeze yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan 2 bin nüfuslu Yeni Taşköprü Köyü mahalle olmak üzere harekete geçti. Düzce’nin en kalabalık nüfusa sahip köylerinden biri olan Yeni Taşköprü Köyü’nün sakinleri, Köy Muhtarı Ahmet Kılıç’ın düzenlediği toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Başkan Vekili Ali Dilber ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden de katılım sağladı.

Düzce’nin yeni mahallelerinden Mamure ve Ozanlar’a da komşu olan Yeni Taşköprü Köyü halkı, doğalgaz başta olmak üzere belediye imkanlarından yararlanmak istediklerini ifade ederek, taleplerini Başkan Özlü’ye ilettiler.

Toplantıda kalabalık topluluğa hitap eden Başkan Özlü ise, belediye hizmetlerinden söz ederek, yeni mahalle olan yerleşim alanlarında uygulayacakları ‘şehir konforunda köy’ konseptini anlattı.

Şehirde olan tüm hizmetlerin burada da olacağını ifade eden Özlü, “Mahalle olduğunuz gün düzenli otobüs seferleri koyacağız. Saat başı araba olacak. Çöp konteynırları koyacağız ve haftada 2 defa çöpleri toplayacağız. Doğalgaz da bağlanacak. Şehirde ne varsa burada da olacak. Ben köy vasfına halel gelmemesinden yanayım. Tarlalarımızı koruyacağız, insanlar ekip biçecekler. Belediyenin bir mahallesinde horozun ötmesinden komşu rahatsızsa ve şikayet ederse, bizim zabıta gelir ceza keser. Ancak köyde horoz da, at da olur. Şehir konforunda köy konseptinde bunu engelleyeceğiz. Horozu var diye adama ceza kesilmeyecek. İneği varsa ahır yapamazsın demeyeceğiz. Bu konsepti oturtmaya çalışıyoruz. Ancak belediyenin de bazı kuralları vardır. Şehir olduğunuz zaman emlak vergisi gibi bazı yükümlülükleriniz de olacak. Onları da bilelim. Şehre dahil olup olmamak sizin kararınız” şeklinde konuştu.

“Biz sizlere hizmet etmeye hazırız” diyen Özlü, “Hep beraber bu süreci yürütelim ve referandum sürecini başlatalım, oylama yapalım. Özellikle hanım kardeşlerimiz doğalgaz için mahalle olmak istiyor. En kısa sürede hanım kardeşlerimize doğalgazı getirelim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL