banner
Düzce Yerel Güncel

GAZZE’DE ŞEHİT OLAN DOKTORLAR İÇİN FARKINDALIK SERGİSİ AÇILDI!

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dr. Talat Bahçebaşı Poliklinik Binası’nda, Gazze’de şehit olan doktorlar ve sağlık çalışanları için farkındalık sergisi açıldı. İsrail’in 7 Ekim 2023 tarihinde Filistin’e yönelik başlattığı saldırılarda,..

GAZZE’DE ŞEHİT OLAN DOKTORLAR İÇİN FARKINDALIK SERGİSİ AÇILDI!

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dr. Talat Bahçebaşı Poliklinik Binası’nda, Gazze’de şehit olan doktorlar ve sağlık çalışanları için farkındalık sergisi açıldı.

İsrail’in 7 Ekim 2023 tarihinde Filistin’e yönelik başlattığı saldırılarda, 490’ın üzerinde sağlık çalışanı şehit edildi. Vefat eden sağlık çalışanlarının fedakarlıkları, özverileri ve yaşamları hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen sergide, Gazze’de şehit olan doktor ve sağlıkçılara ait fotoğraflar ve mesajlar yer alıyor. Serginin bildirim metninde ise “Gazze’de sağlık çalışanı meslektaşlarımız; büyük bir özveri ile hasta ve yaralı çocuklara, kadınlara ve erkeklere ciddi riskler, tehlikeler, tehditler ve imkansızlıklara rağmen sağlık hizmeti sunarak insanlığın onurunu savunuyorlar.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL