banner
Güncel

GÜLOĞLU DÜZCE’DE KONUŞTU; FİLİSTİN İÇİN İCRAATA GEÇMELİYİZ!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Danışmanı Davut Güloğlu, bir dizi ziyaret için geldiği Düzce’de Mutfak Sanatları Merkezi’nde basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. MKYK Üyesi Hüseyin Saral ve..

GÜLOĞLU DÜZCE’DE KONUŞTU; FİLİSTİN İÇİN İCRAATA GEÇMELİYİZ!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Danışmanı Davut Güloğlu, bir dizi ziyaret için geldiği Düzce’de Mutfak Sanatları Merkezi’nde basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. MKYK Üyesi Hüseyin Saral ve İl Başkanı Mustafa Peltek ile basın mensuplarının karşısına geçen Güloğlu, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Güloğlu Düzce’de gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuk ve kadınları katleden İsrail’in her türlü yardımlara da imkan verdirtmediğini ifade etti. Filistin’de büyük bir zulüm ve soykırım yapılırken, işini kaybetme korkusu ile bu soykırıma sessiz kalan sanatçılar olduğunu vurguladı.

“HALK İSRAİL’İ KINAMAK DEĞİL, İSRAİL’E KARŞI İCRAAT İSTİYOR”

Halkın ülkenin kalkınmasını ve ezilen bir millet varsa onun yanında olmak istediğini ifade eden Güloğlu, “Bu halk televizyon karşısında ağlamak istemiyor. Ben kınadım, hep kınayalım birilerini. Nasıl karanlıklar aydınlığa çıkacak? Olamaz, mümkün değil. Ben siyasetçi arkadaşlarla da, sanatçı arkadaşlarla da konuşuyorum. Herkes bir taşın altına girmiş, gizlenmişler. Arada bir söz verilirse çıkıp konuşuyorlar. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorlar. Bu ne biçim bir ahlak yapısı? Böyle bir anlayış olabilir mi? Bu zihniyetin içinden çıkmamız lazım. Biz, bana dokunan değil, bize dokunan yılanla uğraşmamız lazım. Hedefimizin bu olması lazım. Biz bunları çözmek için haykırıyoruz. Haklı olan yerde olacağız, haklı söylemlerde bulunacağız. Ezilen kim varsa onun yanında olacağız. İsrail’i kınamak değil, İsrail’e karşı icraat istiyor. İsrail kınamaktan anlamaz, güçten anlar. O yüzden gücümüzü göstermemiz lazım. Orada ölen çocuklarımızın nasıl dua ettiklerini, bize nasıl beddua ettiklerini izliyoruz. Hiç mi vicdanımız kalmadı?” şeklinde konuştu.

“İÇİMİZDE BİR DÜNYA BUKALEMUN VAR”

Hem vatandaşların, hem de iş dünyasının aynı sorunları yaşadığını, sorunların çözümünün ise birlik beraberlikten geçtiğini kaydeden Güloğlu, “Bunu da en güzel sağlayacak olan Yeniden Refah Partisi’dir. Necmettin Erbakan’ın 10-20-30 önce konuştukları duruyor. Her söylediği şimdi alkışlanacak durumda. Erbakan hocayı yüzde 5 bile çözememişiz. Yüzde 50 çözebilseydik bu sıkıntıları yaşamıyor olacaktık. Hangimiz dost, hangimiz düşman bilmiyoruz. İçimizde bir dünya bukalemun var. Bunları çözmek lazım” ifadelerini kullandı.

Siyasetin yanlış olan şeyleri seslendirmek için en güzel araç olduğunu, en doğru yer olarak da Yeniden Refah Partisi’ni gördüğünü kaydeden Güloğlu, “Ben dilden değil, kalpten konuşuyorum. Haklı olan yerde olacağız, haklı söylemlerde bulunacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Düzce programı kapsamında Kaynaşlı İlçesi’nde bazı temaslarda bulunan Davut Güloğlu, Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü de ziyaret etti. Esnaf gezileri de gerçekleştiren Güloğlu, teşkilat üyeleri ve partililerin katılımı ile düzenlenen İl Divan Toplantısı’na katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL