banner
Güncel

İÇMELER’DE VATANDAŞLAR BOTLARLA KURTARILIYOR!

Gölyaka ilçesinde şiddetli sağanağın ardından Melen Çayı’nın taşması sonucu İçmeler köyü bir yıl aradan sonra yeniden sular altında kaldı. Vatandaşlar bir yıl önce yetkililerin gelip çözüm için söz verdiklerini hatırlatarak..

İÇMELER’DE VATANDAŞLAR BOTLARLA KURTARILIYOR!

Gölyaka ilçesinde şiddetli sağanağın ardından Melen Çayı’nın taşması sonucu İçmeler köyü bir yıl aradan sonra yeniden sular altında kaldı. Vatandaşlar bir yıl önce yetkililerin gelip çözüm için söz verdiklerini hatırlatarak önceki felaketin üzerinden tam bir yıl geçti, bugün tablo eskisinden de kötü durumda diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandan köyde bir çok ev sular altında kalırken , ekili alanların tamamı da selden zarar gördü. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar botlar yardımıyla ekipler tarafından kurtarılırken vatandaşlar çaresiz bakışlarla yaşanan afeti izlediler.

Köyün içerisinde sandal ya da bot yardımı olmadan dolaşmak mümkün olmazken ekipler evlerinde mahsur kalan vatandaşları güvenli bölgelere taşımak için uzun süre uğraş verdiler. Hasta olanlar ise botlarla kıyıya ulaştırılıp ambulanslarla hastaneye gönderildiler.

Bir çok evin zarar gördüğü sel felaketinin boyutu yapılacak olan hasar tespitleri sonrası belli olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL