banner
Güncel

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ SULAR ALTINDA !

Akınlar Mahallesi’nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi etkili olan sağanak yağışla birlikte iddiaya göre Hasanlar Barajı kapaklarının su tahliyesi için açılmasıyla sular altında kaldı. Esnaflar gece saatlerinden itibaren malzemelerinin zarar görmemesi..

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ SULAR ALTINDA !

Akınlar Mahallesi’nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi etkili olan sağanak yağışla birlikte iddiaya göre Hasanlar Barajı kapaklarının su tahliyesi için açılmasıyla sular altında kaldı. Esnaflar gece saatlerinden itibaren malzemelerinin zarar görmemesi için mücadele ederken, felaketin boyutları ise sabah gün ışımasıyla ortaya çıktı.

Düzce’de hafta sonu etkili olan sağanak yağış iddiaya göre tarımsal sulamada kullanılan Hasanlar Barajı’nı kapasitesinin üzerinde doldurdu. Hasanlar Barajı kapasitesinin üzerine çıkınca iddiaya göre kademeli olarak boşaltılması gereken su birden tahliye edilmeye çalışılınca fazla sular Melen çayının taşmasına neden oldu.

Taşan Melen çayı Akınlar Mahallesi’nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde su baskınlarına neden oldu. Gece saatlerinde aniden bastıran sular dükkanlara kadar girerek büyük zarar neden olurken, esnaflar ve KSS içinde bulunan galericiler araç gereçlerini kurtarmak için harekete geçtiler. Esnaflar gece saatlerinde büyük çaba harcarken, felaketin boyutları ise sabah erken saatlerde gün ışımasıyla ortaya çıktı.

Küçük Sanayi sitesinin büyük bölümünde sular dururken, suların çekildiği yerlerde ise geriye çamur ve balçık kaldı. Esnaflar çamur ve balçıkları temizlemek için iş yerlerine yaya olarak yada arazi aracı bularak ulaşmaya çalıştılar. Bazı esnaflar ise yine pat pat adı verilen araçlarla iş yerlerine ulaşmak için bütün tehlikeleri göze aldılar.

Diğer yandan Kültür Mahallesi’nde bulunan eski sanayi sitesinin Beslenbey Köyü’ne taşınması için başlayan inşaatlarda sular altında kaldı. Vatandaşlar, dere kenarına böyle bir yapılaşmanın yanlış olduğunu bunun yaşanan sel ve su baskını olayı ile gün yüzüne çıktığını söylediler.

Yine Küçük Sanayi Sitesi’ne bağlanan ve KSS alt geçidi olarak bilinen köprü altıda sular altında kaldı. Tamamen ulaşımın kapandığı Küçük Sanayi Sitesi’ne girmeye kalkan vatandaşlar güvenlik güçlerinin tedbir amaçlı engeli ile karşılaştılar.

Suların çekilmesi ile başlayacak olan hasar tespitlerinde esnafların zararları ortaya çıkacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL