banner
Güncel

LOKMAN AYVA’DAN GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET!

TBMM’nin ilk görme engelli milletvekili sıfatını taşıyan ve halen Beyaz Ay Derneği Genel Başkanlığı ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde konseyin ilk görme engelli üyesi olarak Türkiye’yi temsil eden Lokman Ayva,..

LOKMAN AYVA’DAN GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET!

TBMM’nin ilk görme engelli milletvekili sıfatını taşıyan ve halen Beyaz Ay Derneği Genel Başkanlığı ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde konseyin ilk görme engelli üyesi olarak Türkiye’yi temsil eden Lokman Ayva, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek yeni yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
AK Parti 22. ve 23. dönem İstanbul Milletvekili olarak görev yapan aynı zamanda TBMM’nin ilk görme engelli milletvekili olma sıfatını taşıyan Lokman Ayva, halen Beyaz Ay Derneği Genel Başkanı ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde konseyin ilk görme engelli üyesi olarak görevlerini sürdürüyor. Düzce Valiliği tarafından engelliler için üretilen prefabrike yapıları yerinde inceleyen Ayva daha sonra Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı İslam Keleş ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Ayva “Gazetecilerin ve basın camiasının özellikle Düzce’de engelli bireylerin seslerini duyurmak, bu aşamada farkındalık oluşturmak için yaptıkları çalışmaları yakından izliyorum. Avrupa’da haber değeri olmayan bazı konuları haber derecesine getirip haber değeri katıp servis ettiklerini görüyorum. Bu aşamada gazetecilerin tek çatı altında bir arada olmaları bizi memnun etti. Tüm basın mensubu arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.
Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş ise Ayva’ya teşekkür ederek “Bizler Düzce’nin, engelli bireylerin, STK’ların ve hem ilimiz hem ülkemiz için yararlı işler yapan herkesin her kesimin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu aşamada üzerimize düşen bütün çalışmaları yapacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde özellikle engelli bireylerin seslerinin duyulmasını sağlayan ve milletvekili olduğu günden bugüne kadar büyük farkındalık oluşturan sayın Lokman Ayva’ya ziyareti için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL