banner
Güncel Siyaset

ÖZEL; DUYGUSAL KOPUŞ YEREL SEÇİMLERDE FELAKETİ TETİKLEYEBİLİR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan adayı Özgür Özel, Düzce İl Kongresi’nde konuştu. Özel, yaşanacak duygusal kopuşun bir felaketi tetikleyebileceğini söyledi. CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel, bugün partisinin Düzce..

ÖZEL; DUYGUSAL KOPUŞ YEREL SEÇİMLERDE FELAKETİ TETİKLEYEBİLİR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan adayı Özgür Özel, Düzce İl Kongresi’nde konuştu. Özel, yaşanacak duygusal kopuşun bir felaketi tetikleyebileceğini söyledi.

CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel, bugün partisinin Düzce İl Kongresi’ne katıldı. Dünyadaki otoriter liderlerin muhaliflerin yılgınlığından beslendiğini söyleyen Özel, “Bir duygusal kopuş yerel seçimlerde inanılmaz bir felaketi tetikleyeceği gibi, Türkiye’nin rejimi açısından da o kaya gibi duran, kimimizin burnunu büktüğü, kimimizin de zaten artmaz dediği o yüzde 25 var ya, o 25’i bir dağıttığında bir daha toplamak mümkün değil. Oysa bizim o yüzde 25 artırma ile meşgul oluyor olmamız lazım” dedi.

“Yüzde 25’lik cam tavana ikna olmuş mahcup ve mahkum bir siyaseti reddediyorum” diyen Özel, “‘Biz yüzde 25’i geçemeyiz, ittifaklar kuralım’, elbette kuralım. ‘Onlara benzeyelim, onlara benzeşelim, onun dilini kullanalım, halk demeyelim, millet diyelim’. Milleti de diyelim ama halk demekten de korkmayalım” diye konuştu.

Laikliğin saldırı altında olduğunu belirten Özel, “‘Oyuna gelmeyelim’ diye diye oyuna gelme oyununa gelip, dünya kadar taviz vermeyen, başta laiklik altı oku canı gibi savunan bir partiye ihtiyaç var” diye konuştu.

Bütün Türkiye’nin tanıdığı, partililiğinden şüphe duymayacağınız, Türkiye’nin en iyilerini bu partide göreceksiniz. Kendi evlatlarınızı bu partide göreceksiniz. Oturup kalkıp hiçbir şey yapamayacak adamların Türkiye’yi yönettiği bir yerde mahcup, onlarla itişen kalkışan değil, Tayyip Erdoğan’ı geride bırakan, iktidara koşan bir CHP vadediyorum diyen Özel; Doğru örgütlenmeyle ne para sorunu, ne insan kaynakları sorunu var. Özgüven sorunu var, onu hep beraber aşacağız evelallah. Ben bir yola çıktım arkadaşlarımla beraber. Yolculuğun nereye gittiği belli. Yanımıza kim gelirse güç veriyor. Gelin hep birlikte bu partiyi ayağa kaldıralım, örgüt ayağa kalkarsa parti ayağa kalkar. Parti ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar. Biz bu partiyi iktidar yapacağız, ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL