banner
Düzce Yerel Genel Güncel

ÖZLÜ; BELEDİYE BİNASINI YIKACAĞIM; DÜZCE YENİ MEYDANINA KAVUŞACAK!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü; Düzce Belediye Binasını yıkma kararı aldıklarını belirterek Cedidiye Meydanın küçük bir Külliye şeklinde olacağını ve Düzce’nin kendine yakışır bir meydana kavuşacağını söyledi. Düzce Belediye Başkanı..

ÖZLÜ; BELEDİYE BİNASINI YIKACAĞIM; DÜZCE YENİ MEYDANINA KAVUŞACAK!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü; Düzce Belediye Binasını yıkma kararı aldıklarını belirterek Cedidiye Meydanın küçük bir Külliye şeklinde olacağını ve Düzce’nin kendine yakışır bir meydana kavuşacağını söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü; meclis toplantısında, belediye binasının yıkım kararı ile ilgili ilk kez konuştu. Bu kararın bazı çevrelerce eleştiri aldığını ve konunun yanlış anlaşıldığını belirten Özlü; yıkım amacını anlattı.

Özlü, 2019 yılında belediye başkanı olarak göreve başladığını belirterek, binadan baktığında karşısında gecekondu benzeri yapılar gördüğünü ifade etti. “Belediye Binasının etrafında gecekondu vari yapılar var. Yan tarafta ise klasik mimaride bir cami var, fakat minareleri tenekeden yapılmış. Oturduğum bina ise modern mimariye sahip bir yapı. Bu üç yapı, son 50-60 yılda yapılmış ve birbirinden tamamen farklı.”

Dr. Faruk Özlü, bu durumun Düzce’nin merkezi için uygun olmadığını ve düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. “Burayı öyle bir düzenleyelim ki burada küçük bir Süleymaniye veya küçük bir Selimiye külliyesi gibi bir mekan olsun. Cami, meydan, çarşı gibi unsurlar bir arada olsun,” dedi. Amacının İl olan Düzce’nin tarihi ve anıtsal bir meydana kavuşması olduğunu belirten Özlü Özlü, Düzce’ye değer katacak kalıcı eserler kazandırmak istediğini be Düzce’nin artık ilçe kafasından çıkıp il olduğunun farkına varması gerektiğini vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL