banner
Güncel

RAMAZANIN SON CUMASINDA VATANDAŞLAR CAMİLERE SIĞMADI !

Düzce’de camilerde ramazan ayının son cuma namazı vatandaşların yoğun katılımıyla kılındı. Ramazanın son cuma namazı feyzinden ve bereketinden yararlanmak isteyen Düzceliler camilere akın etti. Ramazan ayını en iyi şekilde ibadetle..

RAMAZANIN SON CUMASINDA VATANDAŞLAR CAMİLERE SIĞMADI !

Düzce’de camilerde ramazan ayının son cuma namazı vatandaşların yoğun katılımıyla kılındı. Ramazanın son cuma namazı feyzinden ve bereketinden yararlanmak isteyen Düzceliler camilere akın etti. Ramazan ayını en iyi şekilde ibadetle değerlendirmek isteyen Düzceliler son cuma namazında camilerde boş yer bırakmadı. Camilerin iç mekanları tamamen dolarken avlularda da vatandaşlar saf tuttu.

Cuma hutbesinde yapılan dualarla birlikte eller semaya açıldı. Müminlerin manevi bir huzur ve coşku yaşamasına vesile olan Ramazanın son cuması aynı zamanda bu gecenin Kadir gecesi olması ile de manevi huzuru artırdı.

Cuma namazı sonrasında cami avlusunda bir araya gelen vatandaşlar, birbirleri ile selamlaşarak hasbihal ettiler. Ramazan Ayının sonuna yaklaşmanın hüzün ve sevincini paylaşan vatandaşlar bu mübarek günlerde yapılan ibadetlerin sevabının kat kat arttığı inancıyla dualar ettiler.

Ramazan Ayı’nın manevi ikliminden yararlanarak yapılan ibadetlerin önemine vurgu yapılan Cuma Hutbesinde Müslümanların Ramazan’ın son günlerini en güzel şekilde değerlendirmesi gerektiğini ifade edildi. Ayrıca bu gece teravih namazından sonra Sakal-ı Şerif’in ziyarete açılacağı  müjdesi verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL