banner
Güncel Siyaset

SEÇİMLERE EN ÇOK KATILIM DÜZCE’DE OLDU!

Türkiye, cumhurbaşkanını seçmek için tekrar sandık başına gitti. Saat 22.30 itibarıyla açılan sandık oranı yüzde 99,73 iken katılım oranı yüzde 83,84 olarak belirlendi. Katılım oranı en yüksek olan il Düzce..

SEÇİMLERE EN ÇOK KATILIM DÜZCE’DE OLDU!

Türkiye, cumhurbaşkanını seçmek için tekrar sandık başına gitti. Saat 22.30 itibarıyla açılan sandık oranı yüzde 99,73 iken katılım oranı yüzde 83,84 olarak belirlendi. Katılım oranı en yüksek olan il Düzce olurken, en az katılım sağlanan il ise Ağrı olarak belirlendi. Öte yandan Tunceli hariç bütün illerde katılım düştü.Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ikinci kez sandığa gitti.

Saat 17.00 itibarıyla sandıklar kapanırken oyların sayımına da başlandı. Yüzde 65,8 ile katılım oranı en düşük il Ağrı oldu.

Ağrı’yı ise Iğdır, Van, Muş ve Kars takip etti.

KATILIM ORANI EN YÜKSEK İL

2. tur seçimlerinde ise katılım oranı en yüksek il ise yüzde 89,8 ile Düzce oldu. Düzce’yi Amasya, Kütahya, Çanakkale ve Bilecik takip etti.

3 BÜYÜKŞEHİRDE KATILIM DURUMU

İlk seçimde yüzde 90,8 katılım oranı gösteren İstanbul’da 2. turda ise yüzde 87,8 oranında katılım oldu. Ankara’da ilk seçimde 91,5 katılım sağlandı. 2. turda ise katılım oranı yüzde 88’e düştü. İzmir’de ilk seçimde yüzde 90,5 katılım sağlanırken 2. seçimde yüzde 87,2 oranı ile sandığa gidildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL