banner
Güncel Siyaset

TALİH ÖZCAN: ‘İNSANLARI FAKİRLEŞTİREN SİSTEMİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ’

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Talih Özcan, hafta sonu yapılacak olan seçime doğru son gezilerini yapıyor. Millet İttifakı 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan, Abhaz Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Özcan,..

TALİH ÖZCAN: ‘İNSANLARI FAKİRLEŞTİREN SİSTEMİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ’

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Talih Özcan, hafta sonu yapılacak olan seçime doğru son gezilerini yapıyor. Millet İttifakı 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan, Abhaz Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Özcan, daha sonra da Küçükahmetler, Duraklar ve Gölormanı köylerinde halka hitap etti. Bugünkü ortamda insanları fakirleştiren sistemi ortadan kaldıracaklarını ifade eden Talih Özcan, ‘Seçime az kaldı, bizi seçin sorunlar bitsin’ dedi.
İktidar olduklarında ekonominin düzeleceğini belirten Talih Özcan, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada özet olarak şu görüşlere yer verdi, “Vatandaşlarımızı her gün göz göre göre daha da fakirleştiren mevcut akıl dışı ekonomik anlayışı ortadan kaldıracağız. Ve ilk günden başlayacak şekilde ekonomi yönetimini ehil ellere teslim edeceğiz.
14 Mayıs sonrasında yerlilik çoğulcu, çok renkli hüviyetine yeniden kavuşacak. Millilik toplumun üzerinde bir tahakküm olmaktan çıkıp, tüm vatandaşların ortak ideali olarak kapsayıcı bir nitelik kazanacak. Yerliliği ve milliliği evrensel değerlerle, insan haklarıyla bütünleştiren bir demokrasiye geçeceğiz. Çünkü demokrasi sadece sandıkla, seçimle, siyasi partilerle sağlanamaz. Demokrasi devletten ürkmeyen, onu yanında hisseden bir vatandaş demek. Demokrasi kendisini ilgilendiren bütün kararlarda bilgilenme ve alınacak kararı etkileme hakkı olan, bu hakkı korkusuzca kullanan bir vatandaş demektir. Demokrasi, itiraz hakkını kimseye teslim etmeyen vatandaşlar demektir. Demokrasi her türlü ideolojik vesayet kurma girişimi karşısında boyun eğmeyen, sorgulayan ve eleştiren özgür bir vatandaş demektir. Türkiye’yi dünyada yukarı taşıyacak, saygın bir ülke haline getirecek ve küresel kararlarda söz sahibi yapacak olan işte budur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL