banner
Güncel

TARIM OSB İÇİN GİRİŞİMLER BAŞLADI!

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan meclis toplantısı, Şehit Ufuk Baysan Meclis Toplantı Salonunda Meclis Başkanı Tanju Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık,..

TARIM OSB İÇİN GİRİŞİMLER BAŞLADI!

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan meclis toplantısı, Şehit Ufuk Baysan Meclis Toplantı Salonunda Meclis Başkanı Tanju Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Turizm konusunda oda olarak yapılan çalışmaların kamuoyunda karşılık bulduğuna işaret ederek bölge odaları ile birlikte kamunun çalışmalarını destekleyici faaliyetlere devam edeceklerini ifade etti. Düzce TSO’nun yeni projesini de açıklayan Erdoğan Bıyık, Gölyaka veya Cumayeri’nde Tarım OSB kurulabilmesi için ön çalışmalara başladıklarını söyledi.

Tarım OSB İçin Girişimlerimiz Başladı

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Sanayileşme anlamında yeterli alanların var olduğunu, bu süreçten sonra farklı çalışmaların içerisinde olacaklarını söyledi. Bazı illerde yerinde incelemeler yaptıklarını, yine örnek uygulamaları gözlemlemek üzere yakın zamanda farklı illerde incelemelerde bulunacaklarını söyleyen Bıyık, “Gölyaka veya Cumayeri’ne Tarım OSB yapılabilmesi için ön çalışmalara başladık. Örnek uygulamaları inceliyoruz. Zonguldak’ta yapılan uygulamayı inceledik. Yakın zamanda da Bursa’daki örneği inceleyeceğiz. İlimize en uygun modeli bularak inşallah kısa zamanda bu çalışmaları sonuçlandırmaya çalışacağız” dedi.

Turizm bölgemizin geleceği

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, bugüne kadar oda tarafında yapılan tanıtım çalışmalarının da önemli etkisiyle Akçakoca’nın tarihi doluluk seviyesine ulaştığını belirtirken, yeni çalışmaların da hazırlıklarının devam ettiğini ifade etti. Bıyık, “Düzce’nin uzun vadedeki kurtuluş reçetelerinin en başında turizm geliyor. Sanayi ilimizde yeterli seviyelere ulaştı. Şimdi bu potansiyelimizi değerlendirme zamanı geldi. Gerek Düzce Belediyesi gerekse biz sivil toplum kuruluşları olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Birbirimizi destekleyici faaliyetler ile Düzce Turizmini bir noktaya taşımaya gayret ediyoruz. Akçakoca TSO Başkanı M. Nazım Pazvant geçtiğimiz günlerde katıldığı TV programında çok değerli ifadeler kullandı. Biz de bu açıklamalara icabet ediyoruz. Birlikte daha güçlü, daha dinamik oluyoruz. Çalışmalarımızı sadece ilimizle sınırlı tutmuyoruz. Bölge odalarımız ile de sürekli istişare ederek bölgenin kalkınması amacıyla birçok ortak proje geliştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer Projelerimiz Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde basın lansmanı gerçekleştirilen Yazılım ile Geleceğe Atılım Projesi ile imza töreni yapılan Fındık Üreticilerinin Mikro İşletmelere Dönüşümü projelerinin tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Hem Yazılım ile Geleceğe Atılım Projemiz hem de Fındık Üreticilerinin Mikro İşletmelere Dönüşümü projemize çok önem veriyoruz. Özelikle Fındık Üreticilerinin Mikro İşletmelere Dönüşümü projemizin farklı bir kültür oluşturacağına inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde projenin ilerleyen aşamalarında somut faydalarının da ortaya çıkacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL