banner
Güncel

TÜM DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ VERDİK!

AK Parti İl Başkanı Şengüloğlu 15 Temmuz 2016’da Türk milletinin tüm Dünya’ya demokrasiye nasıl sahip çıkılacağının dersini verdiğini söyledi. Şengüloğlu darbecilere karşı yürütülen destansı direnişin 7. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama..

TÜM DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ VERDİK!

AK Parti İl Başkanı Şengüloğlu 15 Temmuz 2016’da Türk milletinin tüm Dünya’ya demokrasiye nasıl sahip çıkılacağının dersini verdiğini söyledi. Şengüloğlu darbecilere karşı yürütülen destansı direnişin 7. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Hayatını kaybeden 252 şehidi anan Şengüloğlu, Türkiye’nin asla esir edilemeyeceğinin ve Türk milletine asla diz çöktürülemeyeceğinin dosta düşmana gösterildiğini vurguladı.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla, anma mesajı yayımladı.

ÜZERİNDEN 7 YIL GEÇTİ
Şengüloğlu, mesajında, kahraman Türk milletinin o karanlık gecede işgalcilerin üstesinden gelmeyi başardığını hatırlatarak “Bugünün devlet ve millet hayatına yönelik en alçak saldırılardan biri olan ve milletimizin hafızasında ilk günkü gibi yerini koruyan 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 7. yıl geçti. 15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisi olmuştur. O karanlık gecede kahraman Türk milleti, Milli mücadele ruhunu aynı kararlılıkla yansıtarak işgalcilerin üstesinden gelmeyi başarmış, tüm Dünya’ya demokrasiye nasıl sahip çıkıldığının dersini vermiştir” dedi.

15 TEMMUZ DİRENİŞİNSEMBOLÜ
15 Temmuz’un darbelere karşı direnişin sembolü olduğunu ifade eden Şengüloğlu “Darbe girişiminin başlamasıyla hiç tereddüt etmeden sokakları, caddeleri, meydanları dolduran, tanklara, uçaklara, helikopterlere, namlulara gövdelerini siper eden bu milletin evlatlarının asaletini anlatmaya kelimeler yetmez. Hiç şüphesiz bizim için 15 Temmuz’un asıl önemi, milletimizin tarihi boyunca maruz kaldığı darbelere karşı gösterdiği bu ilk fiili ve şanlı direnişin sembolü olmasıdır” diye konuştu.

252 ŞEHİDİ ANDI
Hasan Şengüloğlu 15 Temmuz kalkışmasında hayatlarını kaybeden 252 şehidi anarak “Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhuriyetimize, demokrasimize ve tüm bu kazanımlara canımız pahasına sahip çıktık. Tek yürek ve tek bilek olarak darbecilere karşı yürüttüğümüz destansı direnişle dosta ve düşmana Türkiye’nin asla esir edilemeyeceğini, Türk milletine asla diz çöktürülemeyeceğini gösterdik.
Bu duygu ve düşüncelerle şanlı direnişimizin 7. yıl dönümünde millet olarak vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmanın haklı gururunu yaşarken, hain terör örgütü FETÖ’yü bir kez daha lanetliyor, vatan müdafaasında şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi, 15 Temmuz kalkışmasında hayatlarını kaybeden 252 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı dileklerimi iletiyor, hainlere karşı mücadele de yaralan 2.196 gazimize, en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum” şeklinde açıklama yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL