banner
Güncel

YENİ YIL İÇİN SANA PAPATYALARIM VAR

Biliyorum çok yıprandınız, çok üzüldünüz, çok aşağılandınız. En üst perdeden hakaretlere maruz kaldınız, ötekileştirildiniz. Ekran karşısında nobran yüzlerden ağır sözlerden utandınız. Bıktınız. Size yeni yıl için papatyalarım var; yılgınlığı ve..

YENİ YIL İÇİN SANA PAPATYALARIM VAR

Biliyorum çok yıprandınız, çok üzüldünüz, çok aşağılandınız. En üst perdeden hakaretlere maruz kaldınız, ötekileştirildiniz. Ekran karşısında nobran yüzlerden ağır sözlerden utandınız. Bıktınız.

Size yeni yıl için papatyalarım var; yılgınlığı ve umutsuzluğu bir kenara bırakacağınız, geleceğe güvenle bakacağımız, onurlu ve huzurlu ortak yaşam hakkımız için beyaz papatyalar sunuyorum.

Biliyorum haksızlığa hukuksuzluğa uğradınız. Yaşamınızın her yanında zulüm, yasaklar sizi kuşatmış. Sessizlik, tepkisizlik yüreğinize dokunuyor.

Size yeni yıl için papatyalarım var; bu ülkede yaşayanların kimliklerinden, düşüncelerinden, farklı aidiyetlerinden, farklı yaşam biçimlerinden ötürü sorgulanmayacakları, toplumsal alanda eşit sayılabilecekleri, özgürlük ve eşitlik ortamında mutlu olacağınız beyaz papatyalar sunuyorum.

Biliyorum hak aramak için yürüdüğünüzde yerlerde sürüklendiniz. Ne işçi olmanız, ne öğretmen, ne sanatçı, ne kadın, ne engelli olmanız Onların hiç umurunda olmadı. Daracık sokaklarda gencecik evlatlar, sıkıştırılarak yaşamlarını yitirdiler.

Size yeni yıl için papatyalarım var; kin ve nefretin körüklendiği bir ortamda her tür hak arayışının ve muhalif sesin suçlu muamelesi görülmediği, adaletsiz mahkumiyetlerin olmayacağı, halkın istisnasız her kesiminin kendisini her şekilde eşit ve özgürce ifade edebilmesi, örgütlenebilmesi, yönetime katılabilmesi için beyaz papatyalar sunuyorum.

Biliyorum, aş, iş derdine düştünüz. Midenize kuru ekmek girdi diye sizi karnı/ sırtı pek’lerden saydılar. Annenizin tanzim satış kuyruklarında ucuz sebze/meyve alması çok onurunuza dokundu. Aç’lığınızı dile getirdiğinizde de size ‘al çay iç’ denildiğinde sadece mideniz değil, yüreğiniz de düştü.

Size yeni yıl için papatyalarım var; insanca onurlu yaşamın ön şartı her bireyin aş, iş, asgari gelir sahibi olmasıdır. İnsanların sağlık, barınma, eğitim haklarının devlet tarafından güvence altına alındığı mutlu gelecek için beyaz papatyalar sunuyorum.

Velhasıl;

Onlar istedikleri kadar nefret dilini kullansın, kutuplaşmayı körüklesinler; bizler, aşımızın, işimizin, sağlığımızın güvence altında olduğu, adil, özgür, barışçı bir ortamda, onurlu, huzurlu, güvenli bir yaşam talep etmeye devam edeceğiz.

Bizim papatyalarımız var; bembeyaz, çıkarsız ve koşulsuz sevgilerle açan papatyalarımız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL