banner
Gündem

YIĞILCA YOLU DURDU

Tarihler 7 mayıs 2011 tarihini gösterirken Yığılca ilçesine ilk kez bir parti başkanı ve dönemin başbakanı helikopter ile gelerek miting yapmıştı. Ve Yığılcalılara bir söz vermişti… Düzce Yığılca yolu yapılacaktı…

YIĞILCA YOLU DURDU

Tarihler 7 mayıs 2011 tarihini gösterirken Yığılca ilçesine ilk kez bir parti başkanı ve dönemin başbakanı helikopter ile gelerek miting yapmıştı. Ve Yığılcalılara bir söz vermişti… Düzce Yığılca yolu yapılacaktı. Aradan 10 yıl geçti ama o söz bir türlü yerine getirilip Yığılca yolu yapılamadı.

Tarihler 7 mayıs 2011 tarihini gösterirken Yığılca ilçesine ilk kez bir parti başkanı ve dönemin başbakanı helikopter ile gelerek miting yapmıştı. Gelen parti başkanı, Akparti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dı. Ve 60. Hükümetin başbakanlığını yürütüyordu.

Mitingde Yığılca ilçesinin yeterince ilgi görmediğinden tarih de hep arkada kaldığını Yığılcalıların yapılacak seçimlerde kendilerine oy vermeleri durumunda Yığılca’ya özel önem vereceklerini ,Düzce ile olan irtibatı sağlayan yolun en kısa zamanda yapılarak virajlar nedeniyle uzayan ve zorlaşan yolun bitirileceği sözünü vermişti.

Gazetemizin çıktığı bu sayının tarihi 20 ekim 2021 , yani zamanın başbakanının gelip Düzce Yığılca sözünü vermesinin üzerinden 10 yıl 5 ay gibi bir süre geçti…

Arada yapılan seçimlerde de yine Ak Partili vekiller, vekil adayları hep yol bitecek, viyadükler yapılacak sözünü verdiler ama bir daha Yığılca’ya başbakan hiç gelmedi.

Yol  10 yıllık süreye rağmen bitmedi. En son gelen bilgilere göre de yol Hasanlar barajından Yığılcaya kadar gidemedi.

10 yıldır yolun sözünün yerine getirilmesini bekleyen Yığılcalıların bölgede çalışmaların sonlandırılması dolayısıyla kaç yıl daha bekleyecekleri ise bilinmiyor. Konunun sorulduğu AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ise  aynı türkünün nakaratını tekrarlıyor ve yolurn bitirileceğini söylüyor.  Bu yol üzerinden daha kaç seçim kazanmayı planlıyorlar o da bilinmiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL