banner
Güncel

YIĞILCA’DA VATANDAŞLAR EVLERİNDEN TAHLİYE EDİLDİ!

Kaymakam Talha ALTUNTAŞ’ ın talimatları ile Yığılca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ASYA (Afet Acil Sosyal Yardım) ekiplerince su baskını ve heyelan tehlikesi bulunan vatandaşlar evlerinden tahliye edilerek ilçe merkezinde..

YIĞILCA’DA VATANDAŞLAR EVLERİNDEN TAHLİYE EDİLDİ!

Kaymakam Talha ALTUNTAŞ’ ın talimatları ile Yığılca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ASYA (Afet Acil Sosyal Yardım) ekiplerince su baskını ve heyelan tehlikesi bulunan vatandaşlar evlerinden tahliye edilerek ilçe merkezinde bulunan yurtlara yerleştirildi.

Turuncu kod ile sel ve heyelan uyarıları yapılan ilçede ekipler teyakkuz halinde bekliyor. Her ihbarı değerlendirerek müdahale etmeye çalışan ekipler vatandaşın can güvenliğini ön planda tutuyor.

Köylerde sağanak yağıştan endişe eden vatandaşlar köy okulları ve muhtarlık binalarına yerleştirildi.

Tıraşlar köyünde yaşayan vatandaşlarda köy okulunda sağanak yağışın etkisini kaybetmesini bekliyor.

Köy muhtarı Karahan Uğurlu, yaptığı açıklamada tehlike arz eden bölgelerden vatandaşların tahliye edildiğini belirterek, “Erenler mahallemizde bulunan köy konağında vatandaşlarımızı misafir ediyoruz. Heyelan riski bölgemizde mevcut. Turuncu koda geçildi” dedi.

Köy konağında misafir olan Sami Yerlikaya ise, “AFAD’ın uyarıları ve muhtarımızın uyarılarını dikkate alarak buraya geldik. Kendimizi burada daha güvende hissediyoruz. Devletimizden Milletimizden Allah razı olsun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL