banner
Güncel

ZİNCİRLİ KUYU İŞ MERKEZİ VE KÜTÜPHANESİNİN TEMELİ ATILDI!

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin kronikleşmiş sorunlarına neşter vurmaya, çözülemez denilen problemlerin çözülmesine yönelik önemli adımlar atmaya devam ediyor. Özlü’nün girişimleriyle 24 yıldır devam eden Basmacılar Çarşısı sorunu..

ZİNCİRLİ KUYU İŞ MERKEZİ VE KÜTÜPHANESİNİN TEMELİ ATILDI!

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin kronikleşmiş sorunlarına neşter vurmaya, çözülemez denilen problemlerin çözülmesine yönelik önemli adımlar atmaya devam ediyor. Özlü’nün girişimleriyle 24 yıldır devam eden Basmacılar Çarşısı sorunu çözülerek, Zincirli Kuyu İş Merkezi ve Kütüphanesi adıyla yükselecek binanın temeli atıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve gelmesinin ardından ilk yaptığı çalışmaların başında gelen ve istişarelerin akabinde neticelendirilen 24 yıllık Basmacılar Çarşısı sorunu, bugün düzenlenen temel atma töreni ile mutlu sona ulaştı.

Zincirli Kuyu İş Merkezleri adı altında hazırlanan proje çerçevesinde İstanbul Caddesi üzerinde bulunan alanda düzenlenen temel atma törenine Düzce Valisi Selçuk Aslan, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, belediye başkan yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşları birim müdürleri, vatandaşlar ve basın mensupları katılım sağladı.

“BUGÜN ÇOK MUTLUYUM”
Temel atma töreninde bir konuşma gerçekleştiren Başkan Dr. Faruk Özlü, “Bugün çok mutluyum. Hayatımın en mutlu günlerinden birini yaşıyorum ve 4 yıldır bugünü bekliyordum. Buranın hikayesi uzun. Ben kendi payıma düşeni söyleyeyim. Ben kişilik olarak, problem çözmeyi çok severim. Burası da Düzce’nin bir kronik, kangren olmuş problemi idi. Ben başladığımda 20 yıllık sorundu. Bugün 24 yıllık sorunu konuşuyoruz. Buradaki hissedarlar arasında mutabakat sağlamak, onları anlaştırmak bir hayli zor oldu” dedi.

“BİZ YAPARIZ, ONLAR KONUŞUR”
Bölgedeki problemin çözümünde anılması gereken birkaç isim olduğunu ifade eden Başkan Özlü, şöyle konuştu; “Bunlardan birisi Sayın Murat Kurum bakanımızdır. Deprem dönemi Düzce’ye geldi, burayı gösterdim. Yardımcı olalım dediler. Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Bey çok pozitif davrandılar ve bu sorunu çözdük. Çok uğraştık. Aslında bu sorunu çözene kadar Şerefiye Mahallesi’nin kentsel dönüşümü bitmiş olurdu. Burada 24 yıllık sorunu çözerken aynı zamanda çok güzel bir kütüphane yapıyoruz. Zemin kat ve bodrum kat dükkan çarşı, birinci kat ofis olacak. Ama üstteki diğer iki kat kütüphane olacak. Yaklaşık 1100 metrekarelik olacak. İnşallah diğer iki kütüphaneden sonra üçüncü kütüphanemiz burada olacak. Düzce’nin gençleri burada ders çalışacaklar. Düzce’de eğitimli ve eğitilebilir kesimin yetişmesine küçük bir katkı olacak. Bazıları dalga geçtiler. Buraya havuz yap dediler. Havuz yapmıyoruz, bina yapıyoruz. Onlar konuşur, dalga geçer, dedikodu ederler, ama biz yaparız. Daha önce de çok çetrefilli sorunlar vardı, sabırla onları da çözdük. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Düzce’mize hayırlı olmasını diliyorum.”

KEŞİR: BAŞKANIMIZ, GERÇEKTEN PROJE VE ÇÖZÜM ADAMI
Başkan Özlü’nün ardından kürsüye geçen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise, “Memleketimize hizmet ettikçe mutlu olan insanlarız. Buranın kronik sorun olduğunu herkes söyledi. Çok ciddi mülkiyet sorunları olan bir konuyu kararlılıkla, ısrarla, inatla çözmek isteyen başkanımız, gerçekten proje ve çözüm adamı. Bu onun kişiliği. Hangi iş olursa olsun buna göre çalışıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimizin sadece bugününü konuşmuyoruz, bugününü yaşamıyoruz. Şehrin göbeğinde alışveriş merkezi olacak potansiyeli olacak bir yeri kütüphane yapmak her babayiğidin harcı değil. Bu vizyon ister. Bu eğitime inanmışlık, adanmışlık ister. Buranın kütüphane olarak devam etmesi bu şehir için çok büyük bir kazanım” dedi.

VALİ ASLAN; HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Düzce Valisi Selçuk Aslan ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “İlimiz adına bugün bir güzelliğe tanıklık ediyoruz. Uzun yıllardır devam eden kronik bir sorun bugün çözüme kavuşturulmakta. Hayırlı uğurlu olsun. Bir sosyal sorunun ortadan kaldırılması oldukça anlamlı. Tarihte milletler medeniyet iddiasında bulunacaksa, medeniyeti üretecek alt yapı noktasında da adım atmak zorunda. Medeniyet üreteceksek kütüphane yapmak zorundayız. İlimle irfanla yoğrulmak, bu noktada emek vermek zorundayız. Ben belediye başkanımıza kalpten teşekkür etmek istiyorum. Şehrin en gözde yerinin kira getirisi elde etmek yerine, evlatlarımıza kütüphane olarak sunuluyor olması anlamlıdır.”

Konuşmaların ardından dualar okundu ve protokol üyelerinin beton dökme butonuna basması ile “Zincirli Kuyu İş Merkezi ve Kütüphanesi”nin temeli atıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL