banner
Dünya

ÜLKEYİ AYAĞA KALDIRAN NETANYAHU RÖPORTAJI… PROTESTOCULAR KANALI BASTI!

Fransa’da Filistin destekçileri, soykırımcı İsrail’in Başbakanı Netanyahu ile röportaj yapan Fransız kanalını protesto etti. Çoğunluğunu liseli ve üniversiteli gençlerin oluşturduğu göstericiler, “İsrail katlediyor, TF1 suç ortaklığı yapıyor”, “Netanyahu suçlu, Macron..

ÜLKEYİ AYAĞA KALDIRAN NETANYAHU RÖPORTAJI… PROTESTOCULAR KANALI BASTI!

Fransa’da Filistin destekçileri, soykırımcı İsrail’in Başbakanı Netanyahu ile röportaj yapan Fransız kanalını protesto etti. Çoğunluğunu liseli ve üniversiteli gençlerin oluşturduğu göstericiler, “İsrail katlediyor, TF1 suç ortaklığı yapıyor”, “Netanyahu suçlu, Macron suç ortağı” ve “İsrail Filistinli çocukları katlediyor” sloganları attı.
Fransa’da yüzlerce kişi, Fransız kanalının İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile röportaj yapmasına tepki gösterdi.

Başkent Paris’te yüzlerce Filistin destekçisi, TF1 grubuna ait Fransız kanalı LCI’nin Netanyahu ile yapılan röportajı yayımladığı sırada, kanal binasının önünde toplandı.

Çoğunluğunu liseli ve üniversiteli gençlerin oluşturduğu göstericiler, “İsrail katlediyor, TF1 suç ortaklığı yapıyor”, “Netanyahu suçlu, Macron suç ortağı” ve “İsrail Filistinli çocukları katlediyor” sloganları attı.

Fransız kanalının Netanyahu ile röportaj yapmasına tepki gösteren eylemciler, Filistin halkı ile dayanışma içinde olduklarını gösterdi.

Göstericilere, binanın yakınından geçen sürücüler korna çalarak destek verdi.

Polis, bina çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Gösteriye, Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) partisi milletvekillerinden Filistin asıllı Rima Hassan, Sebastien Delogu ve Thomas Portes de katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL